VMAT BASIC

TermoSalud VMAT cihazı: akustik şok dalgaları, vibrasyon dalgaları,  sanal mezoterapi ve mezoakustik kullanarak,

  • Selülitin fibrotik duvarlarının yırtılmasına,
  • Kan damarları ve neovaskülarizasyon yolu ile bağ dokusu da dahil olmak üzere dokunun tüm katmanlarında kan dolasimi artisi sağlanmasına
  • Titreşim dalgaları ve sanal mezoterapi ile yeniden kollajen üretimi sağlanmasına destek olarak

derecesine bakılmaksızın selülitin neden olduğu izleri durdurmaya ve onarmaya yardımcı olan kozmetik bir mezoakustik bir teknolojidir.

VMAT akustik şok dalgaları terapisi, dokuları canlandırmak için için vücudun gerçek onarım mekanizmalarını kullanır: selülit ileri bir durumda (grade I, II, III) olduğunda, lenfatik vasküler sistem, yeterli miktarda protein ve katabolik dağıtım yapamaz.  Bu durum, fibrozise (lifli bağ dokunun artışı) neden olan ve dokunun özelliklerini değiştiren yüksek bir protein konsantrasyonuna yol açar.

Akustik dalga tedavisinin uygulanması, hücre zarının geçirgenliğini geçici olarak arttırır, böylece hücreler arasında bu maddelerin değişimini geliştirir ve selülitin fibrotik çeperini kırar.

Titreşimli dalgaların amacı, yeni liflerin kasları oluşturmasına ve güçlendirmesine yardımcı olmak için metabolizmayı uyarmak, atıkların ortadan kaldırılmasını hızlandırmak ve kaslara kan akışını arttırmaktır. Tedavi sırasında, pnömatik olarak üretilen salınımlı darbeler, kaslarda bir titreşim oluşturur ve sonuç olarak, lenfatik akış üzerinde çok faydalı bir etkiye sahiptir ve tüm doku daha sıkı hale gelir. Titreşimli masaj, akustik şok dalgası tedavisini tamamlar ve hoş bir rahatlık hissi verirken etkinliğini artırır.

Aynı zamanda, sanal mezoterapi, hücre zarında gözeneklerin oluşmasını sağlayan moleküler değişikliklere neden olur, bu da daha sonra derideki aktif maddelerin miktarını ve derinliğini arttırır. Bu durum, cildin geçirgenliğini önemli ölçüde artıran ve böylece etkin madelerin, hücrelerin iç kısmına ulaşmasını ve hücre canlanması sağlayan bilimsel olarak kanıtlanmış bir sistemdir.

VMAT Mezoakustik cihazı, mezoterapinin getirdiği artan hücre geçirgenliğinden faydalanarak, hipodermik tabakanın (selülit grade I, II ve III) farklı problemlerini etkili bir şekilde tedavi etmek için tasarlanmıştır.

VMAT TERAPİSİNİN cilt ve cilt altı doku üzerine etkileri

VMAT kullanmadan önce

Cilt “portakal kabuğu cilt” olarak bilinen topaklı bir görünüme sahiptir. Bölgeye kan akışı önemli ölçüde azalır ve cilt üstünde yer yer çukurlar görülebilir.

VMAT kullanımı sırasında

Bölgede kan akışı ve kollajen oluşumu önemli ölçüde artar. Hücre membranı geçirgenliği artar ve selülitin fibrotik duvarları yırtılmaya başlar ve kan damarları ve neovaskülarizasyon yolu ile bağ dokusu da dahil olmak üzere dokunun tüm katmanlarında kan dolasimi artisi sağlanması gerçekleşir.

VMAT uygulaması sonrası

Cilt sertleşir ve doğal elastikiyetini geri kazanır. Dokular farkedilir derecede gelişir.

Bu şekilde, VMAT cihazı, portakal kabuğu derisini azaltmaya ve cilt elastikiyetini artırmaya yardımcı olur; Vücut yeniden şekillenmesi için ideal bir tedavidir.

Sonuç olarak

VMAT cihazı, karın, kol, kalça üzerindeki farklı derecelerde selülitlerin (I, II ve III) tedavisi için farklı ayarlara sahiptir ve kişiye özel ağrısız selülit tedavisi sağlar.

 

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı