Tüp Bebek

Tüp Bebek Nedir?

In vitro fertilizasyon veya IVF, bir spermin laboratuar ortamında yumurta hücresinin buluşmasını ve döllenmesini sağlamaktır.In vitro fertilizasyon (IVF), doğal yollarla  veya aşılama yöntemiyle gebelik elde edilememiş aileler  için bir uygulamadır.. Burada kadından elde edilen yumurtaların, laboratuar ortamında erkeğin seçilmiş spermleriyle birleştirilmesi ve oluşan embryoların kadının rahime yerleştirilmesi ve  gebelik elde edilmesi beklenir.

Kimlerde Tüp bebek yapılır?

1- Kadının tüplerinin olmaması veya her ikisininde tıkalı olması,

2- Erkek faktörü  (spermin sayı, hareket problemleri),

3- Kadında yumurta rezervinin azalması,

4- Çukulata hastalığ (Endometriozis), açıklanamayan infertilite gibi nedenlerde diğer tüm tedavilerin başarısız olması durumunda,

. IVF tedavisi ya da yaygın bilinen adı ile tüp bebek, bir çocuğu düşünmeye çalışan çiftler için bir mucize değerindedir. IVF prosedürü, bir laboratuar ortamında bir yumurta ile sperm arasında manuel etkileşimi içerir ve daha sonra geliştirilen embriyo rahim içine ekilir.

Tüp bebek ile bebek sahibi olmayı istemek için yukarıda yazdığımız nedenlere sahip olmak gereklidir. Bu nedenlerim oluşumunda yardımcı üreme yöntemlerine geçilmesi gerekmektedir. Hastanın yaşı uygun ve kısırlıkla ilgili faktörlerin düzeltilmesi ve normal yolla gebelik oluşturmak başarılı olunmazsa yardımcı üreme yöntemlerine geçmek daha doğru bir yöntemdir.

Yardımcı üreme yöntemleri

1.aşılama

2-Tüp bebek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı