Bizden Haberler

Tohum Otizm Vakfı Ziyaretimize Geldi

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Ziyaretimize geldi

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, ‘otizm spektrum bozukluğu’ olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinde kurulmuştur.

Abacıoğlu Kadın Sağlığı Merkezi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) politikaları, kuruluşumuzun faaliyetlerinin tıp etiğine, uluslararası standartlara, kanun ve yönetmeliklere uygun olmak ve içinden çıktığı toplumla olan bağlarını güclendirmek üzere inşa edilmiştir.

Bu misyon çerçevesinde, Abacıoğlu’dan Dr. Tuğrul Abacıoğlu, Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’nı çeşitli şekillerde desteklemek amacıyla Vakfın, Kaynak Geliştirme ve Kurumsal İletişim Direktörü, sayın İrem Yılgaz hanım ile 13 Mart Salı günü bir araya gelmiştir, ve verilecek destekler konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunmuşlardır.

Yapılan görüşmelerde, Abacıoğlu’nun Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı çalışanlarına indirimli kadın sağlığı hizmetleri sunacağı, vakfın kumbaralarını kliniğinde bulunduracağı ve ortak bazı faaliyetlerle Vakfın farkındalık konularında çalışmalarına destek vereceğini vurgulanmıştır.

Dr. Tuğrul Abacıoğlu, Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na, kendilerine, hizmet olanağı sağlandığı için çok teşekkür etmiştir. http://www.tohumotizm.org.tr/

Notlar

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na bağış için lütfen buraya https://www.tohumotizm.org.tr/hemen-bagis  tıklayınız.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı kitapcıklarını indirmek için buraya   https://www.tohumotizm.org.tr/kitapciklarimiz  tıklayınız.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı okulu için buraya https://www.tohumotizm.org.tr/okulumuz tıklayınız.

Çocukların eğitimi

Otizm spektrum bozukluğu tanılı öğrenciler yalnızca Türkiye’de değil dünyanın hemen her yerinde, özel eğitim çabalarından en az yararlanan özel gereksinimli öğrenci grubunu oluşturmaktadır. Otizm spektrum bozukluğu tanılı öğrencilerle çalışacak özel eğitim öğretmenleri, temel düzeyde genel ve özel eğitim bilgi ve becerisine sahip olmalıdırlar (ör., bireyselleştirme, sınıf yönetimi, etkili öğretim vb.). devamı için lütfen tıklayın.

Tohim Otizm Portalı’na ulaşmak için lütfen linkine  – http://www.tohumotizmportali.org/anasayfa tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı