Kürtaj

ŞİŞLİ’DE KÜRTAJ

İstanbul Türkiye’nin en yüksek nüfusuna sahip olan kentidir. Dolayısıyla kürtaj gibi tıbbi müdahalelerin en sık yapıldığı kent de İstanbul oluyor. Bu kentte kürtaj yaptırmak isteyenler olabildiğince merkezi semtlere yöneliyor ve Şişli’de kürtaj işlemi de sıklıkla gerçekleştiriliyor. İstenmeyen gebelikleri sonlandırmaya yönelik bir prosedür olan kürtaj işleminin Şişli’de yapılmasını isteyen kadınlar ise olabildiğince deneyimli bir doktoru tercih etmek istiyor.

Bu noktada devreye Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu giriyor. Kürtaj operasyonunda son derece deneyimli olması, hastaları ile olan iletişiminin güçlü olması ve hastalarının tüm sorularını detaylıca yanıtlaması gibi özellikler, gebeliğini sonlandırmak isteyen kadınların rotasını Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu’na çevirmesini beraberinde getiriyor. Böylelikle Şişli’de kürtaj işlemi tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirilmiş oluyor.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj işleminin yasalar kapsamında gebeliğin 10. Haftasından sonra yapılması yasaktır. Bu nedenle istenmeyen gebeliklerde kürtaj kararı almakta geç kalmamak önem taşıyor. Günümüzde ülkemizde ve dünya genelinde kürtaj en sık vakumlu aspirasyon tekniği ile gerçekleştiriliyor. Vakumlu kürtaj olarak da adlandırılan bu yöntem hasta açısından en konforlu tekniktir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor ve işlem öncesinde anestezi uygulaması yapıldığından hastanın herhangi bir acı, ağrı, sızı ya da kramp hissetmesi de mümkün olmuyor.

Negatif basınç yaratan bir tıbbi alet yardımı ile yapılan kürtaj işleminde bebeğin vücuttan tahliyesi sağlanıyor. Riskler açısından bir kıyaslama yapıldığında en güvenilir yöntemin vakumlu kürtaj olduğu bilgisini de aktaralım. Zira iyileşme süresi de daha kısa oluyor ve hastanın kısa bir dinlenme sonrasında günlük hayatına geri dönmesi de mümkün olabiliyor. İş hayatına ara verilmesine ise hiç gerek yok! Kürtaj günün herhangi bir saatinde yapılabilen tıbbi müdahaleler arasında yer alıyor.

Şişli’de Kürtaj

Şişli’de kürtaj yaptırmak isteyen kadınların mutlaka sabahın erken saatlerini tercih etmesine gerek yok. Günün herhangi bir saati için randevu talep edilebilir ve gebeliğin sonlandırılması sağlanabilir. Önemli olan yasaları göz önünde bulundurarak gebeliğin 10. Haftasını kaçırmadan kürtajın yapılmasını sağlamak ve deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanını tercih etmektir.

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Yöntemleri ve Süresi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı