EstetikKadın Sağlığı

Selülit Masajı ve Organik Yağlar

Öncelikle bilmeyenler açısından selülit masajı nedir konusunun açıklığa kavuşturulması konuya daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Selülit artık herkesin bildiği üzere genetik faktörler, dolaşım ve beslenme bozukluklarından oluşan rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın önlenmesi ve azaltılmasında özel tekniklerle yapılan masaja ise selülit masajı denilmektedir.

Selülit

 

Kan dolaşımını arttırmak ve doğal akışına kavuşturmak için yapılan bu masaj kalça bitiminden başlayarak diz kapaklarına kadar bacağın ön ve arka bölümüne birlikte yapılmaktadır. Sadece selülite değil sağlık açısından da yararları olan bu masajın adet ve gebelik dönemleri haricinde yapılması doktorlar tarafından önerilmektedir.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit masajı yapılırken öncelikle masaj yağının tene yedirilmesi amacıyla ellere yayılan bitkisel yağ karışımı dizden yukarıya doğru sürülmektedir. Bu sürme işlemi kan dolaşımını harekete geçirmek amacıyla bastırarak yapılmalıdır. Ardından selülitli bölgenin parmak uçlarıyla yoğrulmaya başlanmaktadır. Bu aşama da bittikten sonra bacakların iç bölgesinden dış bölgesine ve ardından tam tersi yönde paralel şekilde masaj işlemine geçilmektedir. Paralel masajın da yapılmasıyla son aşama selülitli alanların parmaklarla sıkılıp bırakılmasıdır. Her bir aşama üç kez yapıldıktan sonra masaj sona erdirilmelidir.

Selülit Masajı Ne Sıklıkla Yapılır?

Selülit masajı doğru masaj yağı seçildiği ve düzenli şekilde uygulandığı sürece haftada 3-4 kez yapıldığında güzel sonuçlar vermektedir. Ancak selülit masajı ne sıklıkla yapılır sorusunun cevabı biraz da selülitin derecesine bağlıdır. İleri dereceli selülitlerde doğru bitkisel masaj yağını seçtiğiniz takdirde her gün masaj uygulamanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Selülit Masajı Yağları Seçimi

Selülit masajı yağları olarak piyasada çok farklı ürünler dolaşmaktadır. Ancak maalesef bunların çok azı doktor kontrolünde üretilmiş ve başarılı sonuçlar vermektedir. Başarılı sonuç alınabilmesi için öncelikle masaj yağının içinde kullanılan karışımın selülite yardımcı özelliğinin olması ve doğal olarak üretilmesi çok önemlidir. Ayrıca bir masajda uygulanması gereken miktar ancak araştırmaları yapılmış ürünlerde belirlenebilmektedir. Aksi halde, selülitten kurtulmak mümkün olmadığı gibi alerjik reaksiyonlar da oluşabilmektedir. Bu anlamda özellikle Dr. Tuğrul ABACIOĞLU’nun önerdiği tamamen FLORAME organik masaj yağı bulunmaktadır. Ürünü kullandığınızda selülit görünümünde azalma ve basen bölgesinde sıkılaşma gözle görülür şekilde olmaktadır. İçeriğinde bulunan Sedir, Sevri, Nane gibi esansiyel yağlar ile cildinizi sıkılaştırırken, Tamanu, Kayısı Çekirdeği, Jojoba yağları ile cildinizi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Ürün hakkında detaylı bilgi ve sipariş için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kliniğimizde bulunan Akustik Ses Dalgaları ile çalışan VMAT cihazımız ve Radyofrekans dalgaları ile çalışan C500 cihazımız ile selülit tedavisi yapıyoruz. Bilgi için 7/24 telefon danışman hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı