Selülit Giderme

Selülit Giderme

fft99_mf5158112

Yaş ve fiziki ölçüler fark etmeden her kadının belirli dönemlerde mücadele etmek zorunda olduğu selülit problemi teknolojinin ellerinde artık korkulu bir rüya değil.

Vücudun genel olarak kalça, popo ve bacak bölgesinde oluşan selülitler portakal kabuğu görünümü verdiğinden bireyi rahatsız etmektedir. Kış aylarında bu durum göz ardı edilse de yazın bikini ve mayo kullanacak olan kadınları düşündürmektedir. Araştırmalara göre sürekli olarak selülit problemi yaşayan kadınların 4/1 ‘i selülit probleminin saplantı ve takıntı haline dönüştürmüş gözüküyor.

Selülit probleminde genetik faktörler oldukça büyük bir yer kaplamakta. Genetik yatkınlığın yanı sıra beslenme şekli ve yanlış kilo verimi de selülit oluşumunu etkileyen faktörlerden. Selülit oluşumunda yaşın, mevcut fizik yapısının önem arz etmediğini bilmek gerekli.

Selülit neden ortaya çıkar?

Cildin alt tabakalarında Yağlara bağlanan küçük mikroskobik lifler sebebiyle ortaya çıktı biliniyor. Buradaki lifler deri aşağıya doğru çekerek derinin çevresinde bulunan yağların yukarı çıkmasına sebep oluyor. Dolayısıyla selülit görünümü dediğimiz çukur, girinti çıkıntı şekli meydana geliyor.

[dt_fancy_title title=”Selülit Giderme İşlemi Nasıl Yapılır?” title_align=”left” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Yağların toplanması ve mevcut liflerini aşağıya çekilerek yağların ön plana çıkması sebebiyle oluşan selülitler yağ kırma yöntemleri ile giderilmektedir.

Yan etkisi bulunmayan bu yöntemler sayesinde yağ dokusundan kolay bir şekilde kurtulmak mümkün.

Cildin alt katmanlarına radyo frekans enerjisi gönderilerek egzersiz ve diyete dayanıklı yağlar yumuşatılıyor dirençleri kırılıyor ve dokulara giden Kan akışı düzenleniyor.

Selilütin oluşumunda göze çarpan önemli detay genetik faktör dan sonra yağlanmaya olan meyil.

[dt_fancy_title title=”Her Selülit Aynı mı?” title_align=”left” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Hayır, her selülit aynı değil.

Sentezlenebilen 2 tür selülit yapısı var. Birincisi daha yoğun yapıya sahip ve kaslara daha yakın olarak konumlanmış sert selülit yapısı, bu tür selülit yapısı atletik insanlarda daha çok rastlanıyor. Bu tür selülitleri gözle görebilirsiniz.

İkinci olarak yumuşak selülit olarak bilinen selülit dokusu kasa tutunmuyor ve bağ dokusu ile deri arasında bulunuyor. Rahatsız edici girintili çıkıntılı cilt görünümünü ortaya çıkartan selülit tipi yumuşak selülittir.

Cilt yüzeyine daha yakın olarak konumlanan yumuşak selülit çok daha yaygın bir şekilde görülmekte.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı