Saç Ekimi

Saç ekiminde FUE tekniği

Saç ekimi işlemlerinin içinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan FUE yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) kıl köklerinin yoğun olduğu ense, kökü, kol, bacak ve göğüs gibi bölgelerden kelliğin oluştuğu, seyrek saçlı bölgeye tek tek aktarılması ile yapılan saç nakil işlemidir.

Klasik yöntem olarak kabul edilen FUT yöntemine kıyasla başta çizgi şeklinde ayrımlar oluşmaz ve yara izi kesik yoktur. Bu sebeple nakil alınan ve yapılan bölgede hızlı iyileşme görülür birkaç gün içerisinde doğal bir görünüme kavuşulur.

Bu yöntem ile yapılan saç naklinde kıl kökleri yani greftler özel iğneler yardımı ile alınarak seyrek bölgeye aktarılır. Kıl kökleri toplu olarak değil tek tek alındığı için, doku hasarının önemli oranda önüne geçilir.

FUE Yönteminde Acı ve Yara Riski

Daha az acı ve yara riski olduğu için öncelikle tercih edilen saç ekim yöntemidir FUE saç ekim yöntemi.

Saç köklerinin deri dokusunu da barındıran yapıları hassas bir şekilde dönor bölgesinden çıkartılır ve seyreklik görülen bölgelere aktarılır.

FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi işlemi ne kadar zaman alır?

Cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemle yapılan ekimi işlemleri yoğunluk oranına göre bir yâda birkaç saat içinde halledilir. Tek seferde 1000 ile 1500 arasında Greft  ( kıl kökü) nakli yapılarak işlem üst üste 3 gün boyunca tekrarlanabilir ve toplamda 5000-6000 civarı nakledilmiş sağlıklı saç kökü elde edilir.

FUE yöntemi ile saç nakli hangi bölgelere uygulanabilir?

Bu yöntemle saç nakli işlemi kafa derisine, yüz bölgesine uygulanabilir. Gerekli görüldüğü takdirde vücutta dökülme olan hemen hemen her bölgeye kıl kökü nakli bu yöntemle rahatlıkla sağlanır.

İşlem yapılmadan önce istenen yoğunluk belirtilmeli, gerekli planlar yapılmalı kıl köklerinin çıkış yönleri doğru seçilmeli ve iyileşme sürecinden sonra sağlıklı sağların da bir süre kontrol edilmesi gereklidir.

FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmanın avantajları nelerdir?

Bu yöntem daha az acı verir ve yara izi olmaması sebebiyle daha çok tercih edilen bir saç ekim yöntemidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı