Saç Ekimi

Saç ekiminde DHI tekniği

DHI, direkt hair implant saç ekim yöntemi: dikme, kesme gerektirmeyen ve iz oluşturmayan bir yöntem olduğu için oldukça tercih edilen bir saç ekim yöntemidir. Ağrı ve acı oranı da dikişsiz ve kesiksiz olduğu için daha az olmaktadır.

Greft olarak adlandırılan saç köklerinin başın arka kısmında alınarak kelleşme gösteren bölgeyi nakledilmesi süresinin hızlı bir şekilde yapılması yöntemin özelliklerindendir. Bu yöntem sayesinde greftlerin (saç kökü) alımı ile ekim işlemi arasında geçen süreyi kısaltarak daha sağlıklı ve güçlü saçlar elde etmek amaçlanır

DHI saç ekimi yöntemi nasıl uygulanır?

Kıl köklerinin alınacağı bölge hijyenik bir şekilde temizlenir ve alım işlemine hazırlanır.

Saç kökleri işlem için üretilen özel uçlar yardımı ile direkt ekim yapılır ve ekim yapılan bölgede herhangi bir delik kesik açılmaz.

Bölgeye delik ya da kesik açmamak nakledilecek saç miktarını arttırmakta ve yöntem dan daha fazla performans alınmasını sağlamaktadır.

Klasik saç ekimi yöntemine göre daha uzun süre işlem gerektiren DHI saç ekim yöntemi, kesim işlemi olmadan yapıldığı için daha hızlı iyileşme gerçekleştirmektedir.

DHI tekniği ile saç ekimi yaptırmanın avantajları nelerdir?

Nakledilen saç sayısının ve nakil yapılan bölgenin kesilmemesi sebebiyle daha fazla olması ve elde edilen saç yoğunluğu yönteminin avantajı olmaktadır.

Klasik yöntemle yapılan saç ekim işlemini iki katı kadar saç ekimi gerçekleştirerek dökülen bölgenin yoğun bir şekilde saçla kaplanmasına yardım eder.

Daha doğal bir görünüm elde etmek isteyen hastaların tercih edeceği bu yöntem yara izi probleminin ortadan kaldırdığı için daha az acılı bir işlemdir.

İyileşme hızı klasik yöntemleri geride bırakır.

Saç ekimi işlemi yaptırırken tercih ettiğiniz yöntem alacağınız sonuçları doğrudan etkiler bu sebeple size en uygun yöntemi tercih etmek ve analizlerinizi yaptırmak için uzman bir klinikten destek almanızda fayda vardır.

Bu işlem kesinlikler doktor ve profesyonel bir ekip olmadan yapılmamalıdır.

Saç ekimi işlemlerinde yapılan hataların kalıcı kellikle karşı karşıya kalınması gibi kötü sonuçları vardır.

Tüm bunları değerlendirerek saç ekimi işlemlerinizde doğru kişilerden destek almanız sizler için önemli bir husustur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı