EstetikMezoterapi

PRP Tedavisiyle Alakalı Merak Edilenler

Günümüzde de yaşlanan cilde yeni bir hayat vermek için trombositlerin gücünden yararlanabiliyoruz. Buna PRP terapisi deniyor.

İnsan vücudunun şaşırtıcı bir iyileşme kabiliyeti vardır, büyük bir kısmı trombosit denilen kandaki küçük hücrelere bu nedenle teşekkür etmek gerekir. Büyüme faktörleri ile dolu trombositler, doku onarımı, hücrenin yenilenmesini tetikleme ve dokularımıza yeni bir hayat vermek için kollajen üretimini hızlandırma gibi ilk müdahaleleri gerçekleştirmektedir.

PRP NEDİR?

PRP, plateletten zengin plazma olarak da bilinmektedir. Kanımızın birçok farklı bileşeni vardır. Kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, trombositler ve plazma. Tüm bunlar bedenlerimizin işlevselliği için gereklidir, ancak trombositler ve plazma, hücrelerin kendini yenileme ve onarmasına yardımcı olan proteinler ve büyüme faktörleri içeren doku rejenerasyonları için oldukça önemlidir.

PRP tedavisi, kırmızı ve beyaz kan hücrelerini küçük bir kan örneğinden ayırarak çok yüksek trombosit konsantrasyonuna sahip plazmayı geride bırakarak yapılır. Bu plateletten zengin plazma daha sonra kollajen üretimini teşvik etmek ve yaşla ilişkili cilt hasarını onarmak için deriye verilir.

PRP, birkaç hafta içinde daha pürüzsüz, sağlıklı ve daha genç görünümlü cilt elde etmenize yardımcı olmak için etkileri artırmaya yardımcı olabilir. Cilt yenilenmesine yardımcı olarak, bu uygulama aşağıdakilere yardımcı olabilir;

  • İnce hatları ve kırışıklıkları azaltın
  • Cilt dokusunu ve tonunu geliştirin
  • Sivilce izlerini azaltın
  • Yaşlanan elleri gençleştirin

Ayrıca leke tedavisi yöntemlerimize göz atabilirsiniz: Leke Tedavisi

Tedavi süresi değişir, ancak PRP tedavisi ortalama 30 dakikadan fazla sürmez. Cerrahi bir müdahaleye gerek yoktur ve kendi kanınız kullanıldığından, alerjik reaksiyon veya hastalık bulaşma riski de yoktur.

PRP ne şekilde uygulanır?

  • Dolgu Enjeksiyonu
  • Mezoterapi şeklinde uygulanır. Ayrıca maske ve krem olarak da hazırlanması mümkündür.

PRP Seansları Ne Kadar Sürer?

Yaşa bağlı olarak saç dökülmesinin devam etmesi beklenen ya da tamamen durmuş olan hastalar da ayrıca değerlendirilir. 40 yaş civarında saç dökülmesi tamamen durmuş olacağından tek seansta en etkili sonuç alabilmek için ideal yaştır. Bazen 2. ve 3. seanslar olmaması için hastaların saçlarının dökülmesinin durmasını beklemek önerilebilir.

P.R.P. Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

İlk uygulamadan başlayarak, ciltte artan sağlıklı bir görünüm ve parlaklık ortaya çıkar. 3. veya 4. uygulamadan etki görülmeye başlanır. 3 veya 4 uygulama sonucunda alınacak sonuçlar, 10-12 ayda bir uygulanan tekrar kürleriyle etkisini sürdürür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı