Prostat Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Prostat Nedir?

Prostat, mesanenin yani idrar kesenin hemen altında bulunan ve idrar kanallarının etrafını çepeçevre sarmalayan bir üreme sistemi organıdır. Sadece erkeklerde bulunan prostat menide bulunan bir sıvı salgılamakla görevlidir ve boyut olarak iri bir ceviz büyüklüğüne sahiptir. İyi huylu prostat büyümesi yani BPH yaşlanma ile birlikte erkeklerde sıklıkla karşımıza çıkan bir sağlık sorunudur.

İyi Huylu Prostat Büyümesi Nedir?

Prostat hastalıkları çoğu zaman 50 yaş ve üzerindeki erkeklerde ortaya çıkmaktadır. Alt idrar yollarında rahatsızlık verici belirtiler vererek kendisini belli eden prostat büyümesi idrar tutama, mesaneyi yeterince boşaltamama hissi gibi daha birçok şikayetlere yol açabilmektedir.

Yaşlanma ile birlikte değişen hormon dengesi iyi huylu prostat büyümesinin en önemli nedenleri arasındadır. İyi huylu prostat büyümesi yani BPH yaşam kalitesinde ciddi düşüşlere neden olabildiği gibi idrar yapma biçimini de etkiler.

Prostat büyümesi oldukça endişe veren bir hastalıktır. Erkek kanserleri arasında en sık görülen türlerin başında gelen prostat kanseri gelir ancak iyi huylu prostat büyümesinin kanser olmadığının ve kansere dönüşmeyeceğinin bilinmesi oldukça önemlidir. Bu konuda en doğru bilgiyi almak için uzman bir üroloğa muayene olmalısınız.

İyi huylu prostat büyümesi belirtileri nelerdir?

İyi huylu prostat büyümesi, mesane çıkışındaki idrar yollarına baskı uygular ve bu da idrara yapma sorununu ortaya çıkartır.
Prostat büyümesinin belirtileri başlarda oldukça hafif olabilir. Bu belirtilere örnek olarak daha sık idrar yapma ihtiyacı ya da mesanenin tam boşaltılamaması verilebilir. Yaşlanma ile birlikte devam eden prostat büyümesi ilerledikçe rahatsız edici boyuta ulaşır ve yaşam kalitesini bozmaya başlar.

İyi huylu prostat büyümesinin belirtileri şu şekildedir:

  • Normalden daha sık idrara çıkma ihtiyacı
  • Gece idrar yapmak için eskiye oranla daha sık uyanma
  • Aniden gelen idrar yapma ihtiyacı ve bu ihtiyacın ertelenememesi sonucu istemsiz idrar kaçırma,
  • Zayıf akımlı (ince), dağınık ve çatallı, kesik kesik idrar yapma,
  • İdrar yaparken ıkınma, idrar yapmaya başlamadan önce bekleme ve idrar yapma süresinin çok uzun sürmesi
  • Mesanenin tam boşalmadığı hissi ve idrar yapma sonrası iç çamaşırına istemsizce idrar kaçırma

İyi huylu prostat büyümesi tedavisi için kullandığımız Body Sculptor C400 Radyofrekans sistemi benzersiz ve rakiplerinden çok daha güçlü radyo frekans dalgaları ile prostatın ve çevresinin ısının yüksek derecelere çıkmasını sağlar. BPH tedavisinde 55 dereceye karar attırılabilen cilt altı ısısı bölgede sıkılaşmaya ve prostatın ameliyatsız olarak küçültülmesini sağlar.

Body Sculptor C400 Radyofrekans Nerelerde Kullanılır?

Body Sculptor C400 Radyofrekans sistemi 20 dakikada kilo verme ve incelme sağlayan bir zayıflama yöntemidir. İlk seans sonrasında vücuttan yağ atılımı sağlayarak kilo kaybı sağlayan C400 1.240 Watt’lık gücü ile dünyada başka hiçbir cihazın ulaşamadığı bir güce sahiptir.

4 kanallı bölgesel incelme sistemi olan C400 zayıflama ve bölgesel incelmenin yanı sıra başta yüz olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde güvenli şekilde kullanılabilmektedir.

Body Sculptor C400 İle Prostat Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz gençleştirme, cilt sıkılaştırma gibi estetik işlemlerin yanı sıra radyofrekans ile prostat büyümesi tedavi için de kullanılan ve son derece başarılı sonuçlar veren Body Sculptor C400 son derece güçlü biyolojik etkisi sayesinde prostat büyümesini ortadan kaldırır.

Dünyanın en güçlü radyofrekans cihazı unvanına sahip olan Body Sculptor C400 cihazının hem vücutta hem de yüz bölgelerinde kullanılmasına imkân sağlayan kapasitif ve resistif başlıklara sahip olmasıdır. Bu özel başlıklar prostat büyümesi tedavisi yaklaşık 20 dakikada ameliyatsız olarak çözülmüş olur. Body Sculptor C400 ile prostat tedavisi haftada 2 kez 20’şer dakikalık seanslar halinde uygulandığında prostat büyümesi 8 seansta tamamen tedavi edilebilmektedir.

Radyofrekans, son yıllarda güzellik alanında en sık kullanılan ameliyatsız estetik yöntemleri arasında yer alır. Bölgesel yağlanma, selülit, cilt kırışıklıkları ve sarkmalar için etkili sonuçlar veren radyofrekans sistemi temelde radyo dalgaları kullanılarak vücuttaki su moleküllerini ile iyonları harekete geçirmeye dayanır.

Cilt altındaki sodyum, potasyum gibi birçok molekülün uyarılması sonucu ortaya çıkan hareketlenme ile bölgede meydana gelen enerji bölgenin ısınmasını sağlar. Body Sculptor C400 cihazı ön karın duvarına yerleştirilmek üzere tasarlanmış 4 adet pasif plakaya ve sırt bölgesine yerleştirilmek için tasarlanmış 4 adet aktif plakaya sahiptir. Bu plakalar, hedeflenen dokuda ısı artışı gerçekleşmesini sağlar. Bu işlemin amacı normalde 36- 37 derece civarında olan ve tedavi edilmek üzere ısıtılan bölgenin 41-43 derece ısıya ulaşmasını sağlamaktır.

Cilt ısısının 40’lı derecelere ulaşması demek cilt altı dokusundaki ısının 50-55 derece ulaşması anlamına gelir. Her seansta uygulanan radyofrekans dalgaları ile büyümüş olan prostat normal ölçülerine geriler.

Kontrollü bir ısı uygulaması sunan Body Sculptor C400 uygulaması sırasından hasta hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez. Seans sayısı prostatın büyüklüğüne göre değişse de genelde 8 seans uygulanmaktadır. Ameliyatsız prostat büyümesi tedavisi sunan Body Sculptor C400 aynı zamanda hastanın işlemden hemen sonra dâhi günlük yaşantısına kolayca devam edebilmesine de olanak sunar.

 

Body Sculptor C400 ile 8 haftalık prostat büyümesi tedavi sonrası residual idrar (işemeden sonra geride kalan idrar miktarı) miktarının nasıl azaldığını gösterir tablo:

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı