Kürtaj

Özel Hastanelerde Kürtaj Ücretleri

Özel hastanelerde kürtaj ücretleri: Bebek istemeyen kadınlar gebeliklerinde de kürtaj olmayı düşünürler. Düşük tehlikesi olan bir kişi de düşük yaparsa bu durumda da kürtaj yaptırmak zorunda kalacaktır. Düzensiz kanamaları olan kadınlarda olası bir kötü hastalık olasılığını ekarte etmek için kürtaj yapılmaktadır. Görüldüğü gibi kürtaj işlemi sadece bebek aldırma amacıyla kullanılan bir tanımlama değildir. Kürtaj işlemi genel anlamı ile rahim içinden parça almak anlamında kullanılmaktadır.

Kürtaj olmak isteyen bir kadın seçenek olarak karşısında özel hastaneler ve özel muayenehaneler durmaktadır. Devlet hastaneleri artık bir seçenek oma özelliğini yitirmiştir. Son yıllarda kadınlarımızın bilinçlenmesi ile muayenehane seçeneği bir seçenek olmaktan uzaktır. Muayenehanelerde laboratuar ve yoğun bakım gibi olanaklarının olmaması nedeniyle kürtaj olmak isteyen kadınlar artık muayenehaneyi kullanmamaktadırlar. Kadınlarımızın muayenehaneyi kullanmamalarının nedeni kürtaj sırasında genel veya sedo anestezi yapıldığında olası bir problemde yapılacak hiçbir şey yoktur. Ama halen inatla muayenehane bazında hekimler kürtaj yapmakta ve genel anestezi uygulamaktadırlar. Bakanlıkta bununla ilgili hiçbir şey yapmamaktadır.

Özel hastanede çalışan personellerin samimi ilgisi, uzman doktorların kürtajlardan sağladıkları başarılar ve kendilerine kattıkları tecrübeler, kişilerin özel hastanelere yönelmesini sağlamıştır.

Özel Hastanelerde Kürtaj Yaptırmalı mıyım?

Özel hastanelerde kürtaj yaptırmalımıyım

Özel hastanelerde kürtaj fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kürtaj yaptırmak isteyen kişiler araştırma yaparak veya özel hastaneye bizzat giderek fiyat öğrenebilmektedir. Bunun dışında, uzman doktorlar tarafından da tavsiyeler alabilmekteler. Kürtaj ücretleri, kürtajın derecesine göre de değişiklik göstermektedir. Kürtaj yaptıracak kişilerin ne derecede kürtaj yaptıracağının saptanması ve kullanılacak anestezi yönteminin bilinmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak fiyatlarda artış veya azalma görülmektedir. Bu sebepten ötürü kürtaj yaptırmak isteyen kişiler sağlık koşullarının olanaklı olduğu yerlerde ve uzman kişiler tarafından kürtaj yaptırmalıdırlar. Kürtaj fiyatları her özel hastanede aynı değildir.

Özel hastaneler, hastalarına daha yakın davranırlar ve hastalığın kişilerden tamamen uzaklaşmasını sağlarlar. Bu nedenle özel hastanelerde kürtaj yapılmalı ve kadın doğum uzmanları tarafından kürtaj işlemi gerçekleşmektedir. Özel hastanelerde kürtaj fiyatlarını etkileyen faktörler arasında hastanın nasıl bir kürtaj geçireceği, doktorun uzmanlık seviyesi, hastanedeki konaklama ücreti gibi nedenlere bağlı olarak artış veya azalma göstermektedir. Bu sebeple kişilerin ne istediklerini bilmeleri ve bunu uzman doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir. Kısa bir araştırma yapılarak bile kürtaj fiyatlarına ulaşabilir, fiyatların ne denli değiştiğini birinci ağızlardan öğrenebilirsiniz. Kürtaj yaptırmak isteyen kişiler özel hastanelerin konforunda ve ilgili doktorların uzman görüşlerinden faydalanarak kürtaj yaptırabilir ve başarılı bir operasyon geçirebilir.

Kürtaj Ücreti Neden Bu Kadar Fazladır?

Diğer birçok cerrahi işleme göre çok ucuz olan kürtaj işleminin kısa sürede tamamlanması birçok kişinin bu işlemin pahalı olduğunu düşünmesine yol açmaktadır. Ancak bu ücretler içerisinde kürtaj öncesi ve sonrası çekilen ultrason, eğer hasta hastanede kalacaksa konaklama ücreti, bir hafta sonra yapılacak kontrolün ücreti gibi birçok ücret daha dahildir. Ayrıca kürtaj işlemi basit bir operasyon gibi görünse de çok küçükte olsa komplikasyon riski taşımaktadır ve bu nedenle işlemin alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereklidir. Bu işlemde uygulanan anestezi çeşidi de ücret üzerinde etkilidir. Ancak hangi anestezi yöntemi uygulanırsa uygulansın hasta hiçbir şey hissetmeyecektir. Sizde kürtaj yaptırmadan önce fiyatı hakkında düşünürken aynı zamanda hastanenin genel durumu ve doktorunuzun tecrübesini de değerlendirmelisiniz.

 

Konu ile alakalı diğer makalelerimiz:
Kürtaj fiyatları ne kadar?
Kürtaj nedir? 
Kürtaj nasıl yapılır?
Kürtaj ne zaman yapılır?

 

Kürtaj hakkında daha fazla bilgi almak bize ulaşabilirsiniz
Tel:  +90 532 215 82 62
Mail: info@abacioglu.com.tr

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı