Medikal Masaj

Medikal Masaj

medikal-masaj

Medikal masaj tekniği deforme olmuş, hasar görmüş organların eski sağlıklı haline geri döndürülmesi için uygulanabilirken bireyin yaşam kalitesini yükseltmek, psikolojik olarak da kendini iyi hissetmesini sağlamak amacıyla da uygulanabilmektedir. Medikal masajın etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bir uygulama olarak, mevcut uygulamalar arasında yerini almıştır.

[dt_fancy_title title=”Medikal Masaj Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?” title_size=”h2″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]

Medikal masaj işlemi vücuttaki kan dolaşımını düzenler, kalbin atış hızını yavaşlatır ve böylelikle bağışıklık sisteminin de güçlenmesine katkıda bulunur. Medikal masaj sonrası vücuttaki ödemin rahatlıkla atıldığı gözlemlenmiştir.

Medikal masajın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

[dt_vc_list dividers=”false”]

  • İç organların destek tedavilerinde uygulanır.
  • Cilde yumuşaklık verir.
  • Kan dolaşımını düzenler

[/dt_vc_list]

[dt_vc_list dividers=”false”]

  • Sinir sistemi üzerinde olumlu etkilere sahiptir
  • Kas yapısına destek niteliğinde bir uygulamadır.

[/dt_vc_list]

Medikal masajdan sonra bireyin kasların da bulunan ağrı ve yorgunluğun azaldığı tespit edilmiş, vücuttaki toksik maddelerin atılmasına katkı sağladığı ispatlanmıştır.

Medikal masaj kimlere önerilmez?

Yan etkileri de bulunabilen uygulamalardan biri olan medikal masaj, her hastaya önerilen bir yöntem değildir.

Kas zedelenme problemi olanlara ve mevcut kırık durumlarında medikal masaj önerilmez.

Damar hastalığına sahip olan bireylere ve kanda pıhtı oluşumu problemi yaşayan kan sulandırıcı kullanan kişilere medikal mesaj önerilmez.

Enfeksiyon ve deri hastalıklarında medikal masaj uygulaması önerilmez.

Metastaz ortaya çıkardığı için kanser hastalarına medikal masaj uygulaması önerilmemektedir.

Medikal masaj yaptıran hastaların ağrı problemleri en aza indirgenir, vücuttaki kan dolaşım düzenlenir. İç organların fonksiyonları tam hale gelir.

İç organlar üzerinde özellikle akciğerdeki mukusun çözülmesini sağlayarak nefes problemlerini de faydalı olan bu yöntem, kalın bağırsakların hareket hızını arttırmaya da fayda sağlıyor.

[dt_fancy_title title=”Medikal Masaj Nasıl Yapılır?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]

Vücudun göğüs ve sırt bölgesinin dışında kalan dış yüzeylerden başlanarak merkeze doğru uygulanan masaj tekniği uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Büyük dolaşım sisteminin bazı alınarak uygulandığı medikal masaj yönteminde, her kas grubu ayrı ayrı ele alınır. Kronik ağrıların çözümü için kullanılan medikal masajın kas ve hareket sistemini çok fazla etkide bulunduğunu bilimsel olarak kabul edilmiştir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı