EstetikKadın Sağlığı

Lazerle Vajinal Sıkılaşma

Vajinal sıkılaşma konusunda günümüzde lazerle ameliyatsız çözümler mümkündür. Kilo alıp verme, doğum, stres, hormonal bozukluklar, aşırı seks hayatı ve yaşın ilerlemesi nedeniyle vajinal bölgede genişleme tarzı fonksiyonel bozukluklar meydana gelebilmektedir. Hatta bazı 25 yaş altı genç bayanlarda dahi vajinal bölge memnuniyetsizlikleri görülebilmektedir. Bu durumlarda lazerle yapılan vajinal sıkılaşma uygulamaları avantaj sağlamakta, bıçak altına yatmadan daha etkili çözümler sunmaktadır. Sorunlar sadece estetik açıdan eşleri memnun etmeyen durumların ortaya çıkmasıyla sınırlı kalmayıp ilerleyen dönemlerde vajinal kaslarda aşırı gevşeklik yaratarak idrar kaçırma sorunlarının yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

Lazerli Vajinal Sıkılaşma Hangi Durumlarda Yapılır?

Vajinal Sıkılaşma
Vajinal Sıkılaşma

 

Lazerli vajinal sıkılaşma tedavisi vajinada meydana gelen pek çok fiziksel değişimde etkili ve başarılı şekilde kullanılmaktadır. Önemli kullanım amaçları şu şekildedir;

  • Eşlerin cinsel birleşme sırasında aldıkları hazzı arttırmak amacıyla çeşitli sebeplerle deformasyona uğramış vajinanın sıkılaşmasını sağlamak
  • Ağrılı cinsel birleşme yaşayanların ağrılarını hafifletmek veya yok etmek
  • Yaşa bağlı olarak menopoz sonrası dönemde artan vajinal kuruluğu tedavi etmek
  • Özellikle doğum sonrasında daha çok görülen vajinal deformasyonları ortadan kaldırarak estetik görünümü iyileştirmek
  • Yine vajinada meydana gelen gevşeme nedeniyle meydana gelen idrar kaçırma problemini tedavi etmek

Lazerli Vajinal Sıkılaşma Tedavisinin Avantajları

Vajinal sıkılaşma tedavisinde lazer teknolojisinin kullanılmaya başlanması pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bunlardan en önemlisi cerrahi müdahaleye gerek kalmadığı için işlemlerin ağrısız olmasıdır. Ayrıca lazerli tedavi sonrasında da ağrı olmayıp lazer uygulaması sırasında lokal anestezi yapılmamaktadır. Lazerli tedavi gören hastaların günlük yaşamında herhangi bir kısıtlama olmamakta, hasta tedavi sonrasında gün içinde günlük işlerini yapabilmektedir.

Ameliyatlı tedavide olduğu gibi lazer seansı yapılmadan önce bir hazırlık gerekmemekte, hastaya ilaç herhangi bir ilaç reçete edilmemektedir. Lazerli tedavi insan vücudu üzerinde oldukça güvenli bir yöntem olduğu için etkileri kısa bir süre sonra hissedilmekte ve cinsel yaşamı olumlu şekilde etkilemektedir. Seanslar halinde tekrarlanabilen bu yöntemin başarı oranının yüksek olması bir diğer avantajıdır.

Vajinal sıkılaşma tedavisi ve lazer uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi için ‘Canlı Destek Hattı’ ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Sağlığınıza önem veren Dr. Tuğrul Abacıoğlu’ndan online ya da telefonla randevu talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı