Estetik

Lazer Epilasyon Nedir, Kimlere Uygulanır?

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

İstenmeyen tüy sorunundan şikayetçi olan herkese lazer epilasyon işleminin yapılabildiğini belirtelim. Ancak bu işlemden faydalanabilmek için özellikle cilt hastalıklarına sahip olmamanız gerekir. Aynı zamanda epilasyona engel bir sağlık sorununun olmaması da beklenir. Epilasyon işlemi özellikle genital bölge, kollar, bacaklar, koltuk altı gibi tüylenmenin yoğun olduğu vücut bölgeleri için tercih ediliyor.

Kaç Seans Epilasyon Yapılmalı?

Epilasyon işleminin kaç seans olarak uygulanması gerektiği ise kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kıl yoğunluğu, kılın kalınlığı, rengi ve aynı zamanda kişinin ten rengi gibi unsurların son derece önemli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu unsurlar dikkate alınarak seans sayısına dair bir tahminde bulunulabilir. Bazı kişilerde 2 ila 3 seans ile başarılı bir netice elde edilebiliyor. Ancak bazı kişiler için de seans sayısının 4 ila 6 arasında olması gerekiyor. Yapılan bazit bir analiz sonrasında tahmini olarak seans sayısına dair bir bilgi tarafınıza iletilir.

Lazer Epilasyon Süresi Nedir?

Elbette vücudun hangi bölgesine uygulama yapılacağına bağlı olarak seans sayıları da değişiyor. Örneğin yüz bölgesine yapılması gerektiğinde 5 dakika içerisinde seans tamamlanıyor. Genital bölge için gereken süre 10 dakika civarında oluyor. Şayet tüm bacak için uygulama yapılması istenirse seans süresi 1 saate kadar uzayabiliyor.

En İyi Epilasyon Nerede?

İstenmeyen tüy problemine bir son vermek isteyenler tercihini epilasyondan yana kullanıyor. Kalıcı bir çözüm olması nedeniyle hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bu yöntem İstanbul gibi kalabalık kentlerde haliyle daha sık gerçekleştiriliyor. ‘En iyi epilasyon nerede’ ya da ‘Şişli’de epilasyon yaptırmak için neresi tercih edilmeli’ sorusunun yanıtını arayanlar ise Kararını Abacıoğlu Estetik yönünde kullanıyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu cilt bakımı, vücut bakımı, estetik uygulamalar gibi alanlarda da tercih edilen bir isim. En gelişmiş lazer epilasyon cihazları eşliğinde gerçekleştirilen uygulama neticesinde yüz güldüren sonuçlar elde etmek mümkün olabiliyor. Epilasyon işleminden başarılı bir sonuç alabilmek için doğru şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Kıl kalınlığı ya da rengi gibi unsurların önemli olduğunun altını çizelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı