Kürtaj

Kürtaj neden hastanede yapılmalıdır?

Sağlık bakanlığının muayenehane de kürtaj yapılması konusunda ciddi kısıtlamaları bulunmaktadır ve muayenehanelerde de kürtaj yapılması yasaklanmıştır. Buna rağmen halen bir çok hekim muayehane koşulunda kürtaj yapabilmektedir. Hem de bu koşullarda bir teknisyen veya bir anestezi hekimi tarafından hiç bir yoğun bakım aleti olmadan genel anestezi işlemi uygulandığı durumlar olabilmektedir.

Kanuni zorunluluklar bir kenara, kürtaj işlemi riskli ve steril bir ortam gerektiren cerrahi bir müdehaledir. Kadın sağlığı açısından ve riskleri minimuma indirmek amacıyla, kürtajın muayenehane ve küçük klinikler yerine, tam teşekküllü hastane ve cerrahi tıp merkezlerinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından steril şartlarda yapılması kadının sağlığı açısından çok önemlidir.

Bu prensipler doğrultusunda, Dr. Tuğrul Abacıoğlu, laboratuar ve anestezi açısından tüm şartları oluşturmadan hiç bir yerde kürtaj yapmamaktadır.

Her cerrahi müdehalede olduğu gibi, kürtaj sırasında aşağıdaki konularda dikkatli olmalısınız;

  • Kan grubunuz bilinmiyorsa
  • Cerrahi müdehale ortamında laboratuar yoksa ve
    Kan sayımı veya olası bir pıhtılaşma bozukluğunuzu gösteren kan testleri yapılması gerekli olursa
  • Anestezi esnasında problem çıkarsa ve hastane ortamında değilseniz
  • Kurtaj sonrası, örneğin takip eden gecede problem çıktıysa
  • Hekiminize 24 saat ulaşamıyorsanız
  • Bu durumda bir hastaneye giderek kontrol gerekirse

Bu durumlarda yeniden ücret vermek zorunda kalırsanız
Ne yapacaksınız? Lütfen Muayehane koşulunda kürtaj olmayınız.

VİP Hizmeti Nedir?

VIP hizmeti, hastalarımızın İstanbul’un trafiği, park yeri sorunları ve diğer psikolojik etkilerinden ve stress yüklü bir gündemden uzaklaştırıp rahat koşullarda hastaneye gelebilmeleri için kuruluşumuzun hastalarımıza sağladığı özel bir hizmettir.

Kuruluşumuza ait özel araçlarla hastalarımızı evlerinden alıyor ve kürtaj sonrası tekrar evlerine bırakıyoruz. Kürtaj ile ilgili sorunlarınız varsa bizi arayınız. Geniş ve deneyimli hastane ekibimiz ile Dr Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz tüm sorularınızı cevap vermektedir.

Aşağıdaki numaralardan bizi ulaşabilirsiniz.
Whatsapp: 0 532 215 82 62

Lütfen danışmanlarımızla konuştuğunuzda VİP hizmeti istediğinizi hatırlatmayı unutmayınız.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı