Kürtaj

KÜRTAJ FİYATLARI 2020- Detaylı Bilgi

Kürtaj fiyatları kürtajın yöntemi, gebeliğin süresi gibi değişkenlere göre değişiklik arz edebilmektedir. İstanbul’daki kürtaj fiyatları Türkiye’nin diğer illerine göre farklı olabilmektedir.  Kürtaj fiyatları yılında tüm büyük şehirlerde ve dünyada olduğu gibi genel kur değişimlerinden etkilenmektedir. Kürtaj aletleri kalitesi de her şey gibi kürtaj fiyatları 2020 değişimlerini etkiler. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından sizin için belirlenen en doğru kürtaj fiyatları hakkında bilgisi alabilirsiniz.

Kürtaj Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Her yıl olduğu gibi kürtaj fiyatları yılında da farklılıklar gösterir. Kürtaj işleminin yapılacağı hastanenin nitelikleri, hastanenin tıbbi teçhizatı ve kürtaj için kullanılan aletlerin kalitesi, doktorun tecrübesi ve anestezi kullanımı gibi birçok faktöre göre küretaj fiyatları farklılık gösterir. Özel hastanelerin kürtaj ücretleri bu gibi nedenlere bağlı olarak değişmektedir.

Bunların yanı sıra Türk Tabipler Birliği tarafından belirlenen kürtaj fiyatları 2020 ve kişinin istekleri arasında bir denge kurularak çocuk aldırma fiyatları buna göre belirlenir. Muayene, ultrason ve yapılacak kürtaj operasyonu sonrası kişi yaklaşık bir hafta sonra kontrol için çağırılacaktır. Uyutularak kürtaj yapılacaksa anestezi ücreti ve kürtaj sonrası kişinin hastanede kalması gerekiyorsa oda ücreti de değişkenler de bebek alma fiyatı için belirleyici olacaktır.

Kürtaj riskleri olan bir işlemdir ve öncelik mutlaka kadının sağlığının korunmasıdır. “Kürtaj fiyatları” özel hastane ve devlet hastanesinde kürtaj fiyatları arasında ücret farkı fazla olsa da kişinin ihtiyaçlarına daha fazla özen gösterilmesi, ilgi ve alakanın çok daha fazla ve samimi olması en önemlisi de özellikle evlilik dışı kürtaj için gizli kürtaj imkanı sunması özel hastanelerin çocuk aldırma için tercih edilmesinin en önemli nedenlerini oluşturur.

Kürtaj Nedir? (Küretaj)

Bilinçsizce ve korunmasız olarak yaşanan cinsel birlikteliklerin sayısı günümüzde oldukça fazladır. Cinsel birliktelik sonucu istenmeyen gebelik toplumda sayısı oldukça fazla kadının kürtaj yaptırmaya yöneltir.

Kürtaj fiyatları 2020 her cerrahi müdahale ve muayenede olduğu gibi ancak muayene sonrası belirlenebilmektedir. İnternet ya da telefon üzerinden kürtaj fiyatları 2020 bilgisi paylaşmak gerek tıp etiği gerekse de genel toplum kurallarına uygun değildir. Tüm tedavilerimiz hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz internet sitemizde kürtaj fiyatları 2020 hakkında kürtaj ücretleri bilgisine yer vermiyor olmamızın etik değerler dışında farklı nedenleri de vardır.

Bebek aldırma fiyatları hakkında bilgi verebilmek için gebelik haftası ve hastanın tercih edeceği anestezi türü oldukça önemlidir ve bu detaylar hekim ancak hekim muayenesi sonrası netleşebilmektedir. Kürtaj fiyatları 2020 için son derece önemli olan bu faktörler hamilelik haftası ilerlemesine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin 4 haftalık hamilelik ile 9 haftalık kürtaj fiyatları 2020 arasında bebek alma fiyatları değişir. Genel anestezi kürtaj ücreti lokal anestezi kürtaj ücreti kıyaslandığında genel anestezi daha fazla ücrete sahip olmaktadır.

Küretaj fiyatları 2020 hakkında daha net bilgi sahibi olmak isterseniz bizi arayabilir, online bilgi formunu doldurabilir ya da mesaj atarak iletişim bilgilerinizi biz ulaştırabilirsiniz. İlgili departmanımız bilgileriniz ulaşır ulaşmaz size geri dönüş yapacak ve gebelik haftasına göre kürtaj fiyatları 20120hakkında yaklaşık olarak ücret bilgisini sizinle paylaşacaktır.

Kürtaj fiyatları özel hastane ve devlet hastanesi kürtaj fiyatları arasında hem fiyat hem de koşul farklılıkları vardır.

Kürtaj Nedir

Kürtaj Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

  • Gebelik haftası ne kadar erkense kürtaj fiyatları da o kadar düşük olur. Ancak kürtaj için yasal süre 10 haftadır. Hamileliğin 10 haftayı geçmemesi kürtajın en önemli şartıdır. 10 haftalık gebelik yani yaşından büyük hamilelikler için kürtaj yapılması mümkün değildir. 10 haftadan sonra gebelik sonlandırma yapan hastaneler ve tüm sağlık personelleri yasal olarak suç işlemekten dolayı cezalandırılır. Yasadışı kürtaj yapan yerler kişinin sağlığını da tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle merdiven altı kürtaj yapan yerler kesinlikle tercih edilmemelidir. Maddi imkansızlık, gizli hamilelik gibi sebeplerle birçok kadın çocuk düşürme yöntemleri, evde bebek düşürme yöntemleri ya da düşük hapları gibi ilkel yöntemler kullanarak sağlığını riske atmaktadır. Bu işlemlerin sonucunun ölüme kadar gidebileceği unutulmamalıdır.
  • Her özel hastanenin kendi belirlediği bir fiyat politikası vardır. Fiyat politikasına kürtaj fiyatları 2020 da dahildir.
  • Kürtaj cerrahi bir operasyondur ve az da olsa her cerrahi operasyonda olduğu gibi belli riskler taşır. Kürtaj zararları ve kürtaj riskleri en aza indirilmesi için klinik veya özel muayenehanede kürtaj yerine tam teçhizatlı bir hastanede kürtaj olmak hem sağlığınızı korumak hem de riskleri en aza indirmek için son derece önemlidir.
  • Kürtaj lokal anestezi ile yapıldığından genel anesteziye kıyasla daha uygun fiyatlandırılır. Fakat genel anestezi kadını çok daha rahat hissettirir ve stresini azaltır. Her iki anestezi yönteminde de kürtaj ağrısı duyulmaz. Bundan yola çıkılarak kürtaj sırasında ağrı olur mu sorusunun yanıtını da kürtaj ağrısız bir işlemdir olarak verebiliriz. Kürtaj sonrası ağrı için de basit ağrı kesiciler oldukça etkili olmaktadır.
  • Vakumlu kürtaj fiyatları eski bir yöntem olan ve metal kaşık yöntemi adı verilen tekniklere göre daha yüksektir. Kürtaj çeşitleri içinde hem kadın hem de bebek için çok daha güvenli, kolay ve sağlıklı vakumlu kürtaj son yıllarda en sık tercih edilen kürtaj yöntemi olmaktadır. En uygun küretaj fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bize ulaşabilir ve gebelik haftasına göre ortalama küretaj fiyatları bilgisi alabilirsiniz.

Kimlerin Yaptırması Uygundur?

18 yaş altı kürtaj yapılması yasal olarak yasaktır. Bu nedenle kadının 18 yaşından olması ve gebeliğin 10 haftayı geçmemiş olması kürtaj yapılması için yeterlidir. Jinekologların sıklıkla ‘Evli değilim kürtaj yaptırabilir miyim?’ sorusu ile karşılaşır. Kürtaj yaptırmak için evli olmak şart değildir. 18 yaşını geçen herkes evlilik dışı kürtaj yaptırabilir.  18 yaş altı kadınlara aile rızası olmadan daha fazla ücret alarak kürtaj yapan yerlerden uzak durulmalıdır. Aşırı kanama, düşük gibi tıbbı zorunluluktan kaynaklanan acil kürtaj işlemleri de özel hastane acil bölümlerine başvurduklarında ücretsiz kürtaj yaptırabilmektedir.

‘Kürtaj ne kadar?’ sorusu sıklıkla istenmeyen gebeliği sonlandırma amacıyla sorulsa da aynı zamanda rahim ve rahim ağzından biyopsi yapılması için parça alınması, rahim poliplerinin çıkartılması gibi nedenlerle de kürtaj yapılmaktadır. Rahimden parça alınması için kürtaj fiyatları hakkında bilgiyi merkezimizden alabilirsiniz.

Kürtajın bir doğum kontrolü yöntemi olmadığı da unutulmamalı ve cinsellikte gebelikten korunma yöntemleri kullanılmalıdır.

Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları

Özel hastanede kürtaj fiyatları 2020 çoğu zaman çocuk aldırma işleminin gebelik haftası, anestezi türü gibi nedenlerle değişiklik gösterir. Küretaj fiyatları özel hastane hakkında genel bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları 2020

Devlet hastanelerinde kürtaj fiyatları 2020 yılında da özel hastanelere kıyasla çok daha uygundur.  Ancak devlet hastanelerinden kürtaj yapılıyor mu sorusu için yanıtımız gebeliğin kişinin sağlığı için tehdit oluşturması gibi birçok nedenden dolayı yapılabilmektedir. Devlet hastanelerinde isteğe bağlı kürtaj yapılması pek mümkün değildir.

Kürtaj Operasyonunu Kimler Yaptırabilir?

Gebeliğini sonlandırmak isteyen kadınlar kürtaj operasyonu yaptırabilirler. Kürtaj operasyonu öncesi birtakım gerekli olan izin ve imza durumları söz konusu bulunmaktadır. Bu durumlar sağlandığında kürtaj operasyonu gerçekleştirilmektedir. Kürtaj operasyonu olabilecek kadınlar şu şekilde bir takım sınırlamalara sahiptir:

  • 18 yaşını doldurmuş evli olmayan kadınlar kendi imza ve rızaları ile kürtaj operasyonu olabilirler.
  • 18 yaşını doldurmuş evli kadınlar eşleri ve kendi imzaları ile beraber kürtaj operasyonu olabilirler.
  • 15 yaşını doldurmuş 18 yaşını doldurmamış olan siviller evli dahi olsalar anne ve babalarının imzaları ile kürtaj olabilirler.
  • On beş yaşını doldurmamış bireyler hiçbir imza durumu kabul edilmez ve kürtaj olamazlar.

Kürtajın Nasıl Yapıldığına Dair Animasyonu İzleyebilirsiniz

Konu ile alakalı diğer makalelerimiz:
Kürtaj nedir? 
Kürtaj nasıl yapılır?
Kürtaj ne zaman yapılır?

Konu ile alakalı uluslar arası kaynaklar:
https://www.nhs.uk/conditions/abortion/

Kürtaj hakkında daha fazla bilgi almak bize ulaşabilirsiniz
Tel:  +90 532 215 82 62
Mail: info@abacioglu.com.tr

Şişli’de Kürtaj

Kimler Kürtaj Yaptırabilir?

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı