Kürtaj

Kürtaj Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kürtaj Fiyatları

İstenmeyen hamileliği sonlandırmak amacıyla gerçekleştirilen kürtaj işlemi sıklıkla yapılan tıbbi müdahaleler arasında yer alıyor. Haliyle kürtaj fiyatları da kadınları yakından ilgilendiren hususlar arasında bulunuyor. Günümüzde kürtaj işleminin çok daha yenilikçi tekniklerle gerçekleştirildiğini belirtelim. Özellikle kişinin sağlık durumunun da uygun olması halinde bu işlem vakumlu aspirasyon tekniği ile gerçekleştiriliyor.

Vakumlu kürtaj olarak da adlandırılan bu yöntem sadece 10 dakika gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanıyor. Hazırlık aşaması ile birlikte işlemin 20 dakika ya da 25 dakikada bitirildiğini ve bebeğin vücuttan olası en az risk ile tahliye edildiğini belirtebiliriz. Her tıbbi müdahale kendi içerisinde bazı riskler barındırır ve bunlar arasında kürtaj işlemi de bulunuyor. Fakat vakumlu kürtaj mevcut teknikler arasında risklerin en düşük olduğu metottur.

Kürtaj Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kürtaj yaptırmak isteyenler kürtaj fiyatları hakkında araştırma yaptıklarında birbirinden çok farklı rakamlarla karşılaşabilir. Çünkü fiyatlar çeşitli unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bu unsurların başında gelen ise kürtajın hangi teknikle yapıldığıdır. Vakumlu aspirasyon her ne kadar en sık tercih edilen teknik olsa da kimi zaman gebelik haftası gibi nedenlerle kürtajın farklı bir yöntemle yapılması da gerekebiliyor. Bu durum fiyatları da etkiliyor.

Fiyat üzerinde etkili olan bir diğer unsur da gebelik haftasıdır. Ülkemizde yasalar kapsamında kürtaj işlemi sadece gebeliğin 10. haftasına kadar yapılabilir. Ancak bazı sağlık sorunlarının olması ve hekim heyeti tarafından bu durumun onaylanması durumunda ilerleyen dönemlerde yani gebeliğin 10. haftasından sonra da kürtajın yapılabildiğini belirtelim. Bu durumda vakumlu aspirasyon tekniği kullanılamayabilir ve dolayısıyla fiyatlar da çok daha farklı olacaktır. Doktorun deneyimi kürtaj fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer unsurdur. Bu noktada önemli bir unsurun daha altını çizmek gerekiyor. Son derece deneyimli doktorları tercih ederek de gayet makul rakamlarla kürtaj yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sadece, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu gibi doğru isimlere ulaşmanız gerekiyor. Bu sayede kürtaj işleminin kişinin durumuna ve gebelik haftasına en uygun teknikler kullanılarak, en düşük risk tablosu çerçevesinde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Konu ile alakalı diğer makalelerimiz:
Kürtaj nedir? 
Kürtaj nasıl yapılır?
Kürtaj ne zaman yapılır?

Kürtaj Fiyatları

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı