Kollagen Bakımı

Kolajen-artıran-maske

Kollagen Bakımı

Ciltte kırışıklık meydana gelmesinin en önemli sebebi aslında cildin altındaki kolajen miktarının azalması veya tamamen yok olmasıdır. Kolajen dokusunun azalması ve yok olması ile beraber hücre kendini yenilemekte zorlanır ve kırışıklıklar meydana gelir. Doğal bir protein olan kolejen vücudun destek dokusunda bulunur ve dokuları güçlendirme görevini üstlenir.

Dudaklarımızda ve cildimizde kolejen bulunmaktadır. Zamanla oluşabilecek doku kaybı karşısında dudaklarda aşırı incelme ve şekilsizlikler meydana gelebilir. Meydana gelen bu şekilsiz görüntü bireyi rahatsız etmekte sosyal yaşantısını ve ruhsal durumunu etkileyebilmektedir.

[dt_fancy_title title=”Kolejen bakımı neden yaptırılır?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_style=”dotted” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Vücudun doğal destek dokusunda bulunan kolejenin hammaddesi azalma gösterdiğinde ciltte kırışıklıklar, kazayağı diye tabir edilen göz çevresi çizgileri, dudakta incelmeler meydana gelir. Destek olarak enjekte edilen kolajen dokusu sayesinde kırışıklıkların ve bu incelemelerin önüne geçilmektedir. Cilt altına enjekte yöntemi ile gerçekleştirilen kolajen bakımları istenmeyen kırışıklık ve ince dudak ve kazayağı görüntüsünün önüne geçer.

[dt_fancy_title title=”Kolajen bakımı nasıl yapılır?” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_style=”dotted” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Kolejene ihtiyacı bulunan bölgeler tespit edildikten sonra bu bölgelere çok çok ince iğneler aracılığıyla kolejen maddesi enjekte edilir.

İşlem birkaç dakika kadar kısa sürmekte olup ağrısız ve acısız bir işlemdir. Kolajen takviyesinden sonra sonuçları hemen gözlemlemek mümkündür ve işlemin herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Kolajen bakımı sonrası birkaç dakika buz uygulaması yapılır uygulamanın hemen sonrasında etkiler gözlemlendiğinden hasta kendini oldukça iyi hisseder. Kolajen bakımları 8 ile 12 ay aralığında yenilenmelidir. Yapılan 3 uygulamadan sonra uygulamanın kalıcılık süresi artmakta olup uygulama süreleri daha da uzun hale gelmektedir.

 

[dt_fancy_title title=”Kolajen bakımı hangi yaş grubu için uygundur?” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_style=”dotted” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Kolajen cilt bakımı 30 yaş ve üzeri yaşlar için tavsiye edilen bir bakım olmakla beraber daha erken dönemlerde de uygulama ihtiyacı duyulabilir.

Kolajen bakımından kırışıklıkların önüne geçmek ve doğal olarak vücutta bulunan dolgu malzemesi olan kolejen için takviye oluşturma amacı güldüğünden, tedavinin erken bir zamana alınması cilde zarar vermeyecektir.

Devamlı ve belirli aralıklarla uygulanan kolajen cilt bakımı sayesinde, yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek ve vücudun kolajen dokusunu oturmuş bir seviyede tutmak mümkündür.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı