Estetik

Klitoris sünneti

Bu konuya girmeden evvel klitorisin genital organları arasındaki yeri ve işlevinden bahsetmek istiyorum. Klitoris, kadınlarda vajinanın üstünde, dış  dudakların birleşme noktasında bulunan sertleşen cinsel bir organdır.

Erkekteki penisin bir nevi karşılığıdır.

Tek farkı erkekte olduğu gibi idrar yolu vazifesi görmez ve peniste olduğu gibi içinden bir mayi çıkmaz, başlıca vazifesi cinsel haz alınan noktalardan birisi olmasıdır. Üzerinde ortalama 4000 e yakın sinir sonlanması mevcuttur.

Resim 1:Klitorisin temsili görünüşü

Son derece zarif ve hassas, nereye dokunduğunuz değil, nasıl dokunduğunuzu bileceğiniz bir yer,bir nokta,yukarıda belirttiğim gibi 4000 e yakın sinir ucunun olduğu bir yer, başka hiçbir dokuda böyle yoğun bir sinir ucu yok, sanki sinirlerle örülmüş bir dehliz ama dehlizin sonuna ulaşmak için yollarını öğrenmek gereken bir  uzun süreç. Öğrenmeniz gereken bir yol.

Yoldan geçenlere sorduğumuzda, klitoris nedir ? cevap almakta zorlandığımız bilinmeyen bir organ, saklı, gizemli bir kutu. Sahipleri ve sahip olacaklar için keşif edilmeyi bekleyen bir yumak, açtığında doruklara çıkacağın veye çıkaracağın  bir keyif aracı. Aldığımız cevaplarda olduğu gibi; O, bir düğme değil.

Resim 2: Dış genital organların şematik görünüşü

Oynanarak kadını doruklara götürecek bir açma ve kapana butonu yok. Fakat orgazmın butonu O, Yunanca “kleitoris”ten gelen adındaki “kleis”in anlamı da anahtar, kapı sürgüsü demek… Klitoris, kadın ve erkek arasında cinsel duygu iletişimini doğrudan sağlayabilen tek buton ama dokunmasını ve o dehlizde kayıp olmadan yol  almasını bilenler için ilgi ve ayrıcalık odağı.

 Balinalardan yarasalara tüm dişi memelilerde klitoris vardır.  Her kadın için farklı olan şey, farklı noktalardan uyarılmalarıdır. Klitoris teması olmayan cinsel pozisyonlar , klitoristeki iltihabi ve anatomik değişmeler nedeniyle klitoris uyarılma olmaması nedeniyle orgazm olmamaktadır. Tam uyarılmış bir klitoris normal halinin iki katı kadar kanla dolarak aynı peniste olduğu gibi  şişer. Orgazm sonunda sönerek eski yerine çekilir  ve eski haline döner. Klitorisin uyarılması ve sekse hazır hale getirilmesi için ön sevişme gerekir. Klitoris için en iyi ön sevişmenin ne olduğunu duyunca, bu organın öğrenilmesi gereken bir organ olduğuna karar verirsiniz. Yürümek iyi bir ön sevişme aracı klitoris için. Yapılan çalışmalarda yürüyüş sonrası genital bölgedeki  kan akışının yüzde 150 arttığı tespit edilmiştir. Bu durumda cinsel uyarılmanın saatler sürmesini sağlayabiliyor. Önce yürüyüş sonra seks. Ne kadar egzersiz, o kadar sağlıklı klitoris

Resim 3: Ön Sevişme, iyi bir orgazm için koşuldur.

Bu yüzden ona “kadın penisi” de deniyor. Klitorisin penise biçim olarak benzerliği buna karşın küçüklüğü ve penisin yeteneklerinden yoksun oluşu kadınların gelişimini tamamlamamış zavallı erkekler olduğu yönünde tümüyle yanlış önyargılara yol açıyor. Yıllar boyu “şeytan memesi”, “yüz kızartıcı uzuv” gibi isimlerle anılıp; anatomi çizimlerinden çıkarıldı. Bizzat kadınların kendisi tarafından “erkek yapılı, zavallı bir artık” olarak tanımlandı. Halbuki penis gibi baş ve gövdesi bulunan klitoris onunla eşdeğer özelliklere sahip. Fakat sadece kadınların zevk alması için tasarlanmış bu mucizevi organ, aynı “bilinç” gibi görülen ve görülmeyen yanlarıyla bir buzdağına benzetiliyor. Klitorisle ilgili en bilinen söz Freud’a ait: “Klitoral orgazm olan kadın toydur, cinselliğini keşfedememiştir, cinsel olarak olgunlaştığında ise vajinal orgazmı öğrenir. Birleşme ile orgazm olamayan kadın frijittir.” Bilim Freud’u yalanlamakla kalmıyor, klitorise hakettiği saygınlığını da geri kazandırıyor. Kavramsal sanatçı olan Sophia Wallace’ın Huffington Post’la işbirliği yaparak başlattığı bu sanat hareketi mitleri sorguluyor; cinsellik ve kadın bedeniyle ilgili önyargıları yıkmayı amaçlıyor. Klitorisin popüler kültürdeki eksikliğini, vajinanın bilim, din, sanat alanlarında bilerek yanlış temsil edilmesini, görmezden gelinmesini ya da yok sayılmasını kınamak ve kadınların erkeklerden aşağı olmadığını gösteren bulgulara dikkat çekmek için bu projeyi başlatmış. İnsanları bu konuda bilgilendirmeyi amaçlayan projenin ismi, “clitoris (klitoris)” ve “literacy (okuryazarlık)” kelimelerinin birleşmesinden oluşan bir kelime oyunu. Bu yazının ana görseli, “anatomik olarak doğru olan dünyadaki ilk ve tek klitoris heykeli” de sanatçı Sophia Wallace’a ait, heykeller, enstalasyonların yer aldığı serinin en dikkat çeken çalışması.

Şimdi clitorisi biraz daha orgazma ulaştırmak için yöntemleri tartışalım.

Hoodectomi olarak da anılan klitoris sünneti klitorisi çevreleyen dokuların daha ince haline gelmesi ve sinirlere ulaşım yüzeyinin genişlemesini sağlayan aynı erkete olduğu gibi yapılan bir cerrahi sünnet olayıdır Normalde, sünnet derisi anatomik olarak  klitoris dış etkenlerden korunmak amacıyla yapılmıştır.

Ve cinsel ilişki sırasında bu deri geri çekilerek innerve alanın genişlemesini sağlar.Bazen kadınlarada bu deri fazla olabilir kalın olabilir ve geri çekilme yeterince olmaz ve orgazm konusunda kadınlarda sorun yaratır.

Boston Üniversitesi’inde yapılan bir çalışmada orgazm bozukluğu olan kadınların % 25’inde klitoris fimosisi (klitorisis derisin iltihabi yapışıklığı) sünnet derisinin kalın kaba ve aşırı geniş olmasının sebeb olduğu saptanmıştır. Bu vakalarda cerrahi olarak hoodektomi ile derinin retraksiyonu veya sünnet derisinin küçültülmesi ile düzelmiştir.

Erkek sünnet çoğunlukla hijyenik nedenlerle yapılmaktadır Son zamanlarda kadınlarda da hijyenik nedenili yapışıklığa bağlı değil ama hoodektimi klitoris sünnet derisini oluştıran dokuların azaltılması uyarılma ihtiyacı nedeniyle yapılmaktadır.Hemen hemen daha sık ve üst noktada orgazm deneyimi ile sonuçlanır.

Bazı jinekologlar hem tecrübe eksikliğinden hemde tabu olarak kabul edilen klitosi konuşmamak için, bu organa dokunmayı istemezler.Kozmetik jinekoloji ile uğraşan jinekologlar ise cerrahi olarak bu işlemi yaparak klitosin innervasyon yüzeyini genişletmek, yapışıklığa yada derisinin kalınlığına bağlı olarak oluşan orgazm bozukluğunu düzeltmek için herşeyi zorlarlar.

Deca Lazer ile klitoris sünneti farklı bir boyut.kazanmıştır. Deca Lazer ile reshaping-yeniden şekillendirme- yaparak clitoris üzerindeki cilt dokusunu inceltmek ve düzelterek o buruşuk ve kalın bol deri dokusunu yeniden şekillendirerek orgazmın sınırlarını zorlamayı bizimle deneyin.

Daha geniş bilgi için bize ulaşın,sizlere G noktası büyütmekten,G Noktasına PRP enkejte ederek vajinal dokunuzu yenilemekten, klitoris derisi sünnetinden,vajinal kuruluktan,ilişkide yanmadan,ilişkide ağrıdan,labium plastiğinden bahsedelim.Yada VİP hizmeti ile ulaşım elemanımız sizi evinizden alsın.Hekimimizden rica edelim size ücretsiz bir muayene ve danışmanlık planlayalım. Siz kahvenizi içerken hekimimiz, size muayene sonrası neler yapılabileceğini anlatsın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı