Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Nasıl Anlaşılır ? Resimli Gerçek Görünümü

Doktorumuza sıklıkla kızlık zarı nasıl anlaşılır resimli olarak anlatım yapar mısınız şeklinde sorular gelmektedir. Çünkü toplumda hala daha kesin bilgi bulunmamakta, pek çok tabu insanların hayatını kâbusa çevirmeye devam etmektedir. Toplumun bilinçlendirilmesi ve merak edilenlerin bilimsel gerçeklerle açıklanması için sizler için bu yazıyı hazırlamayı uygun gördük. Konuyla ilgili en çok merak edilen 3 soruya bilimsel açıklamalar getirmek için hazırladığımız bu konu sorularınıza cevap olmuyorsa özel sorularınız için doktorumuza danışabilirsiniz. Muayene, kızlık zarı dikimi ve tüm jinekolojik sorunlarınızda kliniğimizden randevu alarak bizlere başvurabilir, sizi anlayan ve alanında uzman hekimimizden profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

 

Kızlık Zarı Tipi Nasıl Anlaşılır?

Pek çok yazımızda bahsettiğimiz gibi her bayanda aynı kızlık zarı tipi bulunmayıp zar tipleri dokuda bulunan adet açıklığının şekli ve durumuna göre farklı farklı olmaktadır. Bu farklar sadece şekilsel olarak olmayıp ilk cinsel ilişki ya da herhangi bir nedenle kızlık zarı bozulduğunda kanama miktarını, ağrı düzeyini ve cinsel ilişkinin normal bir şekilde olup olmayacağını belirlemektedir. Genellikle kadınların çoğunluğunda halka şeklinde açıklıklı bir kızlık zarı bulunmakla birlikte, ilk cinsel ilişki sırasında bu doku bütünlüğü bozulmakta ve kanama meydana gelmektedir. Ancak zarın esnek olması durumunda, kızlık zarı olmaması durumunda doku bozulamadığı için kanama olmayabilmektedir. Öte yandan septalı, elek biçimli ve doğal açıklığı oldukça küçük olan kızlık zarı tiplerinde cinsel ilişki ağrı nedeniyle engellenebilmektedir. Böyle durumlarda genellikle hastalar doktora başvurarak kızlık zarı tipinin belirlenmesini istemekte ve soruna çözüm aramaktadır. Kızlık zarı gerçek görüntüsü aşağıdaki gibidir. Doktor muayene ederek resimdekilerden hangisi olduğuna karar vermektedir.

Kızlık Zarı Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır gerçek görünümü anlatım istenen konulardan birisi de kızlık zarının bozulmuş olup olmadığının anlaşılmasıdır. Bozulan kızlık zarı yine uzman doktor tarafından muayene ederek anlaşılabilmekte, kişinin görsel olarak bunu anlama şansı bulunmamaktadır. Şüpheli durumlarda doktora başvuran kişiler jinekolojik olarak muayene edilmekte ve doku bütünlüğünün bozulup bozulmadığı denetlenmektedir. Aşağıda bozulmuş kızlık zarı görüntüleri bulunmaktadır. Uzman doktorlar konuyla yakından alakalı olduğu için yaptığı muayenede hemen durumu anlayabilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı