Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Gerçek Görünümü

Kızlık zarı hakkında merak edilen konulardan bir tanesi de kızlık zarı gerçek görünümü ve nasıl bir yapısı olduğudur. Yapı olarak kılcal damarların yer aldığı normal bir vajinal doku şeklindedir. Öte yandan, görünüm olarak kızlık zarı çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Genellikle hymen tiplerinin tümünde adet kanının atılmasını sağlayan farklı şekillerde açıklık bulunmaktadır. Bu açıklığın türüne göre de farklı isimler almaktadır. Öte yandan, doğuştan açıklık bulunmayan hymen tipi de çok nadir olmakla birlikte bazı bayanlarda görülmektedir. Bu nedenle kızlık zarı nasıl görünüyor sorusunun tek tip bir cevabı yoktur. Eğer herhangi bir nedenle kızlık zarı muayenesi yapılması gerekiyorsa kişinin bunu tek başına görmesi imkânsız olduğundan mutlaka jinekoloji uzmanına gitmesi gerekmektedir.

Kızlık Zarı Nasıl Görüntülenir?

Kızlık Zarının görünmesi için uzman jinekolog tarafından muayene yapılması gerekmektedir. Genellikle sorunlu durumlarda (cinsel ilişkide ağrı ya da adet olmama gibi) kadın doğum uzmanı kızlık zarı muayenesi yapmakta, ancak bu muayene sonucunda, kızlık zarı gerçek görünümü ortaya çıkmaktadır. Muayene sırasında uzman doktor vajinanın dış dudaklarını aralayarak zarın durumunu görebilmektedir. Özellikle kızlık zarının kapalı olduğu vakalarda bu muayene şarttır. Çünkü cerrahi müdahale ile zarda açıklık yaratılması gerekmektedir. Aksi halde adet dönemine gelen genç kızlarda adet görülmemekte, bu durum da ciddi jinekolojik sorunlara neden olmaktadır.

Kızlık Zarı Muayenesi Bekârete Zarar Verir Mi?

Herhangi bir nedenle kızlık zarı muayenesi yaptıracak kişiler genellikle bekaretine zarar geleceği endişesini taşımaktadır. Ancak kolayca elle vajinal dudakların açılmasıyla yapılan muayene kesinlikle zara zarar vermemektedir. Bu nedenle kadın doğum uzmanına bakire olduğunuzu belirtmeniz yerinde olacaktır. Böyle durumlarda gerek olsa dahi içeri cihaz göndererek muayene yapılmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikildiğinde Nasıl Görünür?

Kızlık zarı dikim işlemi yapıldığında dikiş izleri belli bir süre görülmektedir. Uzman doktorlar tarafından yapılan muayenede eğer dikimden 1-2 hafta geçmemişse kızlık zarı gerçek görünümü dikiş yerlerinde ince çizgiler şeklinde olacaktır. Ancak bu izler zamanla kaybolmaktadır. Eğer kalıcı dikim işlemi yapılmışsa ve başarılı bir operasyon olduysa bu çizgilerin görülmesi daha da zorlaşmaktadır. Ancak işinin uzmanı doktor anlayabilir. Partneriniz dışarıdan kontrol ettiğinde kesinlikle kızlık zarınızı diktirdiğiniz belli olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı