Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Diktirme

Toplumumuzda kızlık zarının bozulmamış olması bekâretin simgesi olarak görüldüğünden herhangi bir nedenle kızlık zarı bozulan gençler kızlık zarı diktirme için başvurmaktadır. Bu ameliyatların bu kadar çok tercih edilmesi toplumsal baskının geldiği son durumdur. Çaresizlik içinde kalan gençler klinik ve doktor seçimine dikkat etmediği için başarısız hatta jinekolojik problemlerle sonuçlanan vakalar oldukça artmıştır. Bu kötü duruma son vermek adına yapılacak en doğru şey toplumun bilinçlendirilmesidir. Eğer aile yapınız ve çevreniz kızlık zarına önem veriyorsa elbette ki dikim operasyonu yaptırılmalıdır. Ancak bu konuda bilinçli olmak, doğru klinik ve hekimi seçmek oldukça önemlidir. Bu nedenle hymenoplasti denilen bu operasyon hakkında detaylı bilgiler veren bir yazı hazırlamayı uygun görüyoruz. Daha detaylı bilgi almak ve ileri danışmanlık için doktorumuz dan randevu alınız.

Kızlık Zarı Diktirme Yöntemleri

Teknolojik gelişmelere de paralel olarak günümüzde kızlık zarı diktirme konusunda birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi olmak üzere iki ana başlık altında toplanmaktadır. Geçici yöntem evlenmeden 3 gün öncesinde yapılmakta olup bozulan zar dokusunu uç uca getirerek mikroskobik ipliklerle dikme işlemidir. Buradaki dikişler zarı gergin tutmakta ve cinsel ilişki sırasında tekrar kanama olmasını sağlamaktadır. Ancak bu yöntemde 3 günden fazla süre geçtiğinde zar dokusundaki gerginlik bozulabileceği için kanama olmama riski de bulunmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep yöntemi ve lazerli yöntem kullanılmaktadır. Flep yönteminde vajinal dokudan yeni bir kızlık zarı elde edilerek olması gereken bölgeye tutturulmaktadır. Lazer yönteminde ise dokular daha ileri bir teknoloji olan lazerle birleştirilmektedir. Kalıcı yöntemde ilk cinsel birleşme ne kadar uzak olsa dahi kanama mutlaka olmaktadır. Bu nedenle çok daha garanti bir yöntemdir. Ancak evlenmeden en az 1 ay önce yapılıp iyileşmesi gerekmektedir.

Hangi Yöntemle Kızlık Zarı Diktirme Yapmalıyım?

Kızlık zarı diktirme yönteminin seçiminde genellikle evlenme tarihine göre karar verilmektedir. Eğer kişiler hemen sonuç almak isterlerse geçici zar dikimine başvurmaktadır. Ancak bu yöntemin kanamayla sonuçlanmama riski de bulunmaktadır. Eğer iyileşme süreci için vakit varsa doktorumuz genellikle kalıcı yöntemleri önermektedir. Kalıcı yöntemlerden hangisinin seçileceği ise yine kişiye göre değişmektedir. Bu nedenle dikim işlemi yaptırmadan önce hastanın bizden randevu alarak mutlaka muayene olması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı