Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi

Vajenin 1.5-2 cm içinde bulunan ve yapısı kişiden kişiye değişen dokuya hymen denilmektedir. Bu dokunun bazı toplumlarda bekâretin simgesi olarak görülmesi bayanları kızlık zarı dikimi işlemine yöneltmektedir. Ancak bu konuda yanlış bilinen konular oldukça fazladır. Öncelikle kişilerin bu dokuya çok büyük anlamlar yüklemesi oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Yine de kızlık zarı sizin ve partneriniz için önemliyse hymenoplasti adı verilen operasyon hakkında iyice bilgilenmenizde büyük fayda bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için doktorumuzu arayabilir, ayrıca profesyonel bir hekimden hymenoplasti hizmeti almak için randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi çeşitli cerrahi yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Bunlardan birincisi geçici yöntem olarak nitelendirilen yırtılan kızlık zarı dokusunun uç uca getirilerek dikilmesidir. Az süresi olanlar için uygun bir yöntem olmakla birlikte evlenmeden en az 3-7 gün öncesinde yapılabilmekte, cinsel ilişki sırasında amaç kanama oluşturmaktır. Kalıcı hymenoplasti olarak adlandırılan yöntem ise 2 farklı şekilde uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi flep yöntemidir. Bu yöntemde doğal kanlama olan vajinal doku alınmakta ve bu dokuyla kızlık zarı onarımı yapılmaktadır. Kolay kolay yırtılmayan ve daha uzun süreli olan bu yöntem sayesinde daha kalıcı çözümler üretilebilmektedir. Kalıcı yöntemlerden bir diğeri ise lazerli dikim yöntemidir. Lazer iyileşme sürecini kısaltan bir yöntem olmakla birlikte herkeste uygulanılmaması gereken bir yöntemdir. Çünkü yakarak birleştirme sağladığı için vajen dokusunun özelliğine bağlı olarak bazı bayanlarda kanama gerçekleşmemektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Kızlık zarı dikimi partnerinizin kontrol etmesiyle ya da cinsel ilişki sırasında anlayabileceği bir işlem değildir. Ancak uzman bir hekim tarafından yapılabilecek tıbbi muayenelerle anlaşılabilmektedir. Geçici dikim hemen anlaşılmakla birlikte, bazı hekimler flep ile yapılmış güzel bir operasyonu anlamayabilmektedir. Cinsel ilişki yaşanıldıktan sonra tüm yöntemlerde dikim yapıldığı kesinlikle anlaşılmamaktadır.

Dikilen Kızlık Zarının Kanama Garantisi Var Mı?

Böyle bir garanti bozulmamış bir kızlık zarında dahi verilemezken, dikilmiş bir kızlık zarında kanama garantisi vermek de zor olmaktadır.Ama taze yara yerinin kanama özelliği nedeniyle kanama olacaktır. Ancak kalıcı yöntemde kanama olasılığı daha da artmaktadır. Flep yöntemiyle kanlanan bir doku oluşturulmakta ve genellikle de bu doku ilk cinsel birleşmede kanamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı