Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikim Ücreti

Kızlık zarı günümüzde  halen tabu olan bir konudur. Bekâretin simgesi olarak görülmesi ve çiftlerin aynı zamanda ailelerin buna önem vermesi kızlık zarı dikim işlemlerine olan talebi arttırmaktadır. Herhangi bir cinsel deneyim yaşamış olan bayanlar evlenmeden hymenoplasti denilen uygulamayı yaptırarak kızlık zarlarını tamir ettirmektedir. Bunun dışında bazen eşlerine evlilik yıl dönümü hediyesi olarak hymenoplasti uygulaması isteyen bayanlar da bulunmakla birlikte, sayıları oldukça azdır. Hal böyle olunca kızlık zarı dikim ücreti doktorumuza en çok sorulan soruların arasında yer almaktadır. Bunun tam net bir cevabı olmamakla birlikte bazı kriterlere göre kişiden kişiye farklı fiyatlar belirlenmesi olasıdır. Bu nedenle doktorumuzdan randevu alarak kendi durumunuza uygun yöntem ve uygulamaları belirledikten sonra net fiyat ortaya çıkmaktadır. Bizimle konuyla ilgili her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikim Ücreti Nasıl Belirlenir?

Öncelikle her ilde fiyatların aynı olmadığı ve doktordan doktora da değiştiği bilinmelidir. Bu kriterlere göre her doktorun kendi fiyat tarifesi bulunmaktadır. Doktorun konusunda uzmanlığıyla da bu tarife artmakta ya da azalmaktadır. Tarifenin üzerine eklenecek hususlar ise yöntemin ne olduğu, merkezde istenecek ek hizmetler, anestezi şekli ve ek olarak vajina daraltma istenip istenmediğidir. Tüm durumlar dikkate alınarak kızlık zarı dikim ücreti belirlenmektedir. Hastanın kabul etmesi durumunda da doktorumuz en iyi şekilde hizmet vererek hangi yöntem kullanıldıysa başarıyla sonuçlandırmaktadır.

Kızlık Zarı Dikiminde Doktor Seçimi Nasıl Yapılır?

Hymenoplasti için kızlık zarı dikim ücreti doktor seçimini doğrudan etkilemekle birlikte seçim yapılırken iyi düşünülmeli ve jinekologda bazı özelliklerin bulunması gereği göz ardı edilmemelidir. Bu özelliklerden ilki doktorun tecrübesidir. Kadın doğum alanında tecrübeli olması kızlık zarı dikiminde çok iyi olduğu anlamına gelmeyeceği için mutlaka bu konuda başarılı olması tercih sebebi olmalıdır. Öte yandan operasyonun yapılacağı merkezin hem teknik donanım hem de hijyen anlamında iyi olması gerekmektedir. Her ne kadar basit bir operasyon olsa da bu ilkelere dikkat edilmediği takdirde çok ciddi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Aynı şekilde merkezin ve doktorun etik ilkelere, gizlilik kurallarına dikkat etmesi, uzmanın sizin psikolojinizden anlayarak sizi rahatlatması çok önemli özellikler arasındadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı