Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Patlaması Belirtileri Nelerdir?

Kızlık zarı patlaması belirtileri toplumumuzda hala daha çok önem verilen bir konu olduğu için bu konuda sıklıkla doktorumuza başvurulmakta ya da iletişim kurularak sorular sorulmaktadır. Kızlık zarı hakkında yanlış bilinenler durumun daha da vahim hale gelmesine neden olmaktadır. Bazen bayanlar kendileri tedirgin olarak acaba kızlık zarım bozuldu mu şeklinde endişelenmektedir. Bu nedenle kızlık zarı bozulması belirtileri nedir bilmek daha rahat olmanıza ya da en azından durumunuzun farkına varmanıza yardım edecektir. Yazımızda konuyu detaylarıyla ele almanın yanında hala endişeleriniz devam ediyorsa doktorumuza görünmek ve sorununuza çare aramak için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Patladığında Ne Gibi Belirtiler Olur?

Kızlık zarı patlaması belirtileri içinde en yaygın görüleni kanamadır. Bayanların % 75’inde ilk cinsel ilişki ya da farklı nedenlerle kızlık zarının bozulması durumunda kanama görülmektedir. Ancak kanama her zaman olacak diye bir kural  bulunmamaktadır. Esnek yapıda ve çok ince olan kızlık zarları cinsel ilişki sırasında yırtılmayabilir ve buna bağlı kanama olmayacaktır. Bu nedenle kanama olmadığı diye pek çok kız bakire değilsin suçlamasıyla karşılaşabilmektedir.

Yırtılma belirtilerinden bir tanesi de yanma ve hafif seyreden bir sızıdır. Bunun nedeni doku bütünlüğünün bozulmasıdır. Ayrıca kasıklarda hafif ağrı ve aşağı çekilme ağrısı kızlık zarı yırtılmasının diğer belirtileri arasında yer almaktadır. Ön sevişmenin uzun tutulduğu durumlarda kasık ve vajinada yanma hissi hissedilmeyecek kadar az olabilmektedir.

Birkaç Damla Kan Geldi Kızlık Zarım Bozuldu Mu?

Kızlık zarı patlaması belirtileri arasında en önemlisi kanama olduğu için kadın doğum uzmanı doktorumuza sürtünme ya da masturbasyon sırasında veya bir trafik kazası yada düşme sonucu çok az birkaç damla kan geldiğini kızlık zarının bozulmuş olabilme ihtimalini sorgularız. Kanamanın az olması kızlık zarının bozulmadığı anlamına gelmemekle birlikte tam olarak bozulup bozulmadığını söylemek de karşıdan pek mümkün olmamaktadır. Bunun için kliniğimize gelip kızlık zarı muayenesi yaptırmanız gerekmektedir.

Bozulmuş Kızlık Zarı Tamir Olur Mu?

Bu soru eğer doğal yollarla tamir olur mu şeklinde geliyorsa cevabımız bozulan kızlık zarının kendi kendini iyileştirme mekanizmasının olmadığı şeklinde olacaktır. Ancak uzman doktorlar tarafından çeşitli operasyonlarla zarın tamiri yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi hakkında yeterli bilgi almak için doktorumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarının Patladığını Nasıl Anlarsınız?

  • Aktif kanama
  • Ağrı hissedilmesi
  • Batma ve yanma hissi
  • Lekeli kanamalar
  • Kasıklarda basınç ve ağrı
  • İlk gece sonrası sabah iç çamaşırınızda kan olması
  • Seks arkadaşınızın penis veya parmağında kan olması

Kızlık zarı nasıl bozulur?

Sağlığınız bizim için önemlidir. Eğer bu konularda sorularınız varsa, Dr. Tuğrul Abacıoğlu ile aşağıda ki telefon numaralarından veya canlı destek hattımızdan iletişime geçiniz ve randevu alınız.

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel:  +90 532 215 82 62
Mail:info@abacioglu.com.tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı