Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye Özel Tabanlık

kisiye-ozel-tabanlik

Yürüme veya denge problemi yaşayan insanların, tabi tutulduğu yürüme analizlerinin gerçekleştirilmesinden sonra kişisel ayak formuna göre üretilen tabanlıklara kişiye özel tabanlıklar denir.

[dt_fancy_title title=”Kişiye Özel Tabanlık Nedir, Ne Amaçla Kullanılır?” title_size=”h2″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]

Yürüyüş testleri sonrasında elde edilen analizlerden bireyin bir basma sıkıntısı olduğu ortaya çıkmış ise kişiye özel tabanlık aracılığı ile basma problemleri giderilir. Tabanlıklar sayesinde bireyin ayağında bulunan yapısal sorunun ortaya çıkarmış olduğu yorgunluklar, topuk ağrısı ve diz ağrısı gibi sorunların giderilmesi amaçlanmaktadır.

[dt_fancy_title title=”Kimler Kişiye Özel Tabanlık Kullanmalıdır?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]
[dt_vc_list dividers=”false”]

 • Ayak ve bacak kısmında bir operasyon geçirmiş hastalarında yürüyüş bozukluğu yaşamaması için kişiye özel tabanlık kullanması gerekmektedir.
 • Düztaban olan bireylerin kişiye özel tabanlık kullanması gerekir.
 • İçe basma problemi yaşayan bireylerin kullanması uygundur.
 • Çukur taban rahatsızlığı yaşayan bireylerin kişiye özel tabanlık kullanması uygundur.
 • Tüm bunların yanı sıra spor yapmaya yeni başlayanlar ve gelişim çağındaki çocuklarda ayak deformelerinin önüne geçmek için kişiye özel tabanlık kullanımı gerçekleştirilebilir.

[/dt_vc_list]

[dt_fancy_title title=”Kişiye Özel Tabanlık Kullanmanın Faydası Nedir?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]
[dt_vc_list dividers=”false”]

 • Kişiye özel tabanlık kullanımı gerçekleştiren bireylerde topuk dikeni ağrısı giderilir.
 • Hallux valgus yani kemik çıkıntısı ağrısı sorunu giderilir.
 • Ayak bileği ağrısı problemi ortadan kaldırılır.
 • Bacak ve diz ağrılarının tedavisinde rol oynar.
 • Kişiye özel tabanlıklar yürüyüş bozukluklarının düzelmesi amacıyla kullanıldığı için, yürüyüş bozuklukları dolayısıyla ortaya çıkan bel, sırt, boyun ve omuz ağrılarına çözüm üretmektedir.
 • Sporcuların kişiye özel tabanlık kullanması spor performanslarında artış göstermektedir.

[/dt_vc_list]

[dt_fancy_title title=”Kişiye Özel Tabanlık Nasıl Üretilir?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]

Gerçekleştirilen yürüme analizleri sonrasında elde edilen veriler dikkate alınarak, kişinin basma probleminin olduğu bölgenin ön planda olduğu bir destek taban üretimi sağlanır. Uzman kişiler tarafından hazırlanan bu tabanlıklar insan cildine uyumlu ve ergonomik bir yapıya sahip olmaktadırlar. Yürüyüş analizi yaptırmadan tabanlık kullanımı fayda yerine zarar verebileceği için lütfen kişiye özel tabanlık kullanımına gerek duyulan zamanlarda bir uzman yardımı alınız. Vücudun her organı gibi ayaklarında sağlıklı olması, genel vücut sağlığının oturmuş seviyede tutulabilmesi için önemli bir detaydır. Basma bozuklukları birçok hastalığa davetiye çıkartabilir, bu yüzden ihmal edilmemesi gereken konular arasındadır.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı