Karbon Peeling

Karbon peeling Q-switched Nd-YAG lazer

Lazer ile karbon peeling uygulaması gelişmiş bir cilt sağlığı ve yenileme metotlarından biridir. Q switched Nd: Yağ lazer adı verilen lazer sistemi bu amaçla kullanılır. Q switched Nd:Yag saniyenin milyarda biri (nanosaniye) süresinde atış yapabilme ve cilt üzerinde hasar bırakmadan derin dokuları tedavi edebilme özelliğine sahiptir.

Karbon peeling uygulaması sonucu ciltteki lekeler, büyümüş gözenekler, yağlanma düzensizliği, sarkmalar tedavi edilebilir.

Karbon peeling, lazerle cilt soyma ve yenileme uygulamasıdır. Lazer yada fraksiyonel lazer ile yapılan diğer cilt soyma ve yenileme uygulamalarından farkı cilt üzerinde yara ve kabuklanma gibi iyileşme süreçlerine ihtiyaç olmaması ve bu nedenlerde bireylerin günlük yaşamlarından kopmadan cilt yenileme ve estetik işlemi yaptırabilmesine izin vermesidir. Karbon peeling ile aynı seansta bir çok cilt sorununa çözüm yaratılabilmektedir.

Tedavi nasıl uygulanır ?

Karbon peeling uygulaması öncesi cilt temizlenir, buhar uygulaması ile gözenekler yumuşatılır ve açılır sonrasında karbon solüsyonu cilde uygulanır. Daha sonra lazer uygulaması başlatılır. Lazer uygulaması ile karbon solüsyonunun cilt altına ve gözeneklerin içine iyice yerleşmesi sağlanır. Devam eden aşamada Q-Switched Nd-YAG (1064 nm) mod ile cilde yerleşen karbon yapılar patlatılarak ve buharlaştırılarak temizlenir.

Lazer enerjisi oluşan lokal ısı artışı kollajen sentezini uyarır oluşan ses dalgaları da gözeneklerin kapanmasına yol açar. Yine özellikle deriye renk veren madde olan melanin pigment tarafından emilim de cilt lekelerinin tedavisinde iyi sonuçlar doğurmaktadır.

Karbon peeling hasar vermeyen bir cilt yenileme ve gençleştirme işlemidir. Uygulama esnasında ağrı-acı hissedilmez. Uygulama alanlarında yaklaşık 2-3 saat süren bir kızarıklık oluşur ve bu kızarıklık sonradan kaybolur. Tedavi bitiminde cilde işlemi destekleyici maskeler uygulanır.

Karbon peeling yüz bölgesini ilgilendiren birçok şikayetin tedavisinde kullanılsa da tedavi edici etkileri şu şekildedir;

  • Aktif akne (sivilce) tedavisi,
  • Eski sivilce izlerinin tedavisi,
  • Orta yaş ince kırışıklıklarının tedavisi (antiaging),
  • Yüz bölgesindeki lekelerin tedavisi (güneş lekeleri, doğum lekeleri, melasma, herhangi bir işlem örn: ağda uygulaması sonrasında gelişen lekeler, çiller gibi),
  • Gözenek sıkılaştırma,
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı