Kürtaj

İstanbul da Kürtaj Yapan Klinik Merkezler

İstanbul da Kürtaj Yapan Klinik Merkezler

Kürtaj sadece gebeliğin sonlandırılmasında yapılmamaktadır. Adet düzensizliği, düşük, doğum sonrası rahim içi temizlenmesi gibi nedenlerden dolayın da kürtaj yapılmaktadır. Ülkemizde çok rastlanılan durumlardan biri olan kürtaj, devlet hastaneleri başta olmak üzere özel hastanelerde ve kliniklerde kısıtlı şekilde yapılmaktadır. Bazı hastaneler ve klinikler zaruri durumlarda kürtaj işlemi gerçekleştirirken, bazı özel klinikler ve özel hastaneler de her türlü kürtaj işlemini gerçekleştirmektedir.

Bunu anlamak için sıkı bir araştırma yapılarak kürtaj yapan ve yapmayan hastaneleri belirlemek gerekmektedir. İstanbul başta olmak üzere metropol şehirlerde kürtaj yapan birçok klinik merkezler mevcuttur. Klinik merkezlerin, hasta ilgisi ve kullandıkları yöntemler değişmektedir. Fakat klinik merkezler hasta memnuniyetini önemsemektedirler. Bu sayede işini önemseyen uzman hekimlere rast gelmek oldukça yüksektir.

Kürtaj Yapan Merkezler

 

Kalabalık şehirlerde insan fazlalığından dolayı klinik merkezler de azımsanmayacak kadar fazladır. Bu avantaj dâhilinde ufak bir araştırma yaparak birçok klinik merkeze rastlamak mümkündür. İstanbul da yoğun olarak kullanılan klinik merkezlerin çoğunda kürtaj yapılmaktadır. Devlet hastaneleri veya özel hastanelerin kalabalık görüntüsünden sıyrılmak isteyen ve kürtajını tek bir kişinin elinden yapmak isteyen kişilere tavsiye edilen klinikler, kişilerin konforunu sağlamakta ve uyguladıkları çeşitli politikalarla hasta sağlığını benimsemektedirler.

Hastalarının kürtaj sonrasında da kontrollerini sağlayan klinikler hastalar tarafından bu farkı ile de tercih edilmektedirler. Hastanın isteklerine karşılık veren ve bilgilerinin gizli tutulması konusunda özen gösteren klinikler de tedavi olan insanlar bir hayli fazladır. Kürtaj öncesi muayene edilen hastalar kürtaj sonrasında ise diledikleri zaman doktorlarına muayene olabilmektedirler. Kürtaj öncesinde hastaların yasal prosedürlerinin hazırlanmasını sağlayan klinik çalışanları, kürtaj sırasında da hastaların istekleri doğrultusunda işlemleri gerçekleştirmektedirler.

Örneğin hastalarımızın çoğu kürtaj olunduğu bilgisinin kimse ile paylaşılmasını istememektedir. Klinik çalışanları hiç kimseye hasta hakkında bilgi vermemektedir. Örneğin klinikte olduğunu bilmesine rağmen eşini aramayıp klinik çalışanlarını arayan bir koca bile klinik çalışanlarımızdan bilgi alamaz. Hastalarımız kliniğe ayak basıp çıkıncaya kadar bunların bilincinde olarak rahat ederler

İstanbul da bulunan klinik sayısı azımsanmayacak kadar fazladır ve klinikler hastalar için birçok olanak sunmaktadırlar. Genel memnuniyet düzeyine ulaşmayı başaran uzman doktorlar, kürtaj işlemlerinden sonra da hastaları ile ilgilenmekte, kontrollerini yapmaktadır. Buna göre de Klinik ücretleri, devlet ve özel hastanelere göre biraz fazlalık göstermektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı