Estetik

Hangi Bölgeler İçin Buz Lazer Yaptırılabilir?

Hangi Bölgeler İçin Buz Lazer Yaptırılabilir?

Lazer teknolojisi kullanılarak geliştirilen buz lazer epilasyon işlemi artık yüz güldüren bir başarı oranı sunabiliyor. Klasik lazer epilasyon ile yok edilmesi güç olan ince ve zayıf kıl kökleri üzerinde de etkili olabilen buz lazer epilasyon işlemi sadece kadınlar için değil erkekler için de cazip bir seçenek olabiliyor. Çünkü ağrısız ve acısız bir epilasyon seansı sunan bu uygulama acı eşiği düşük olan erkekler için de tercih edilebilir.

Buz Lazer Uygulanabilecek Bölgeler

  • Kollar
  • Bacaklar
  • Koltuk altı
  • Bikini bölgesi
  • Sırt
  • Omuzlar
  • Göğüs
  • Bel
  • Eller ve Ayaklar
  • Yüz bölgesi

Buz lazer epilasyon uygulaması kısa sürede tamamlanan seanslar ve daha kısa bir süreç eşliğinde istenmeyen tüylerden kurtulma olanağı ile dikkat çekiyor. Yaz aylarında da yapılabilen buz lazer ile seanslarınıza ara vermeden kolaylıkla epilasyon sürecini tamamlayabilirsiniz. Genellikle 4 ila 6 seans uygulama yapılması halinde istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olabiliyor.

Mutlaka bir hekim tarafından uygulanması önerilen buz lazer epilasyon işlemi sadece sağlıklı bir cilt yapısına sahip olanlar için uygundur. Sedef gibi cilt rahatsızlığı olanlar ya da uygulama yapılacak olan cilt üzerinde iltihap, yara, kesik veya tahriş gibi sıkıntılar yaşayanlar için hiçbir lazer epilasyon işleminin yapılmasını önermiyoruz. İş hayatınıza ve sosyal hayatınıza uzun süre ara vermeden, keyifli ve konforlu bir süreç eşliğinde istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Herkes Buz Lazer Yaptırabilir mi?

Buz lazer epilasyon işlemi hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen ve istenmeyen tüylere kalıcı bir çözüm sunan uygulamalar arasında yer alıyor. Kısa sürede tamamlanan seanslar sayesinde günlük yaşantınızdan uzun süre ödün vermeden tüm vücudunuz için buz lazer epilasyon işleminden faydalanabilirsiniz. Herkes buz lazer yaptırabilir mi sorusunun yanıtı genel olarak birkaç uyarıyı içeriyor.

Öncelikle uygulama yapılacak olan bölgede yara, iltihaplanma, kanama, çizik ya da benzeri bir cilt problemi varsa buz lazer uygulamasının yapılması mümkün olmaz. Aynı zamanda 18 yaşından küçük olanlar için de bu işlemin yapılması sakıncalı olabiliyor. Çünkü bu yaşa dek vücuttaki kıl kökleri çoğalabiliyor ya da farklı bölgelerde kıl kökleri oluşabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı