Estetik

Hamilelikte Çatlak Önleyici Yağlar

Gebeliğin kadın bedeni üzerinde yarattığı değişimler, karnın büyümesi ve vücudun kilo alması ile birlikte çatlak oluşumuna zemin hazırlayabilir.

Bedenin dokuz aylık süreç içerisinde aniden değişime uğraması, hızlı bir şekilde kilo alımı ve derinin gerilerek çatlamasına yani yırtılmasına sebep olur.

Bu değişimin kötü yan etkisi olarak kabul edilen çatlakları önlemek için doğal çözümler vardır.

Hem anne hem de bebeğin sağlığını riske atmadan hamilelik çatlaklarının önlenmesi mümkündür.

Gebeliğin başladığı ilk aylarda önce yavaş yavaş daha sonra hızlı bir şekilde beden değişir.

Tam çözüm için gebeliğin öğrenildiği zamandan doğuma kadar geçen sürede kalça, karın göğüs bacak bölgelerine doğal yağ karışımları ile masaj yapmak çatlakların önüne geçmek için en etkili çözümdür.

Gebelik çatlaklarını önleyen doğal yağlar nelerdir?Badem yağı,Hindistan cevizi yağı ve jojobo yağı bu alanda kullanılmaktadır.  .

Çatlak oluşumunun önüne geçmek için badem yağı, hindistan cevizi yağı ve jojoba yağını birlikte kullanmanız olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.Kliniğimizde bunlar karışım olarak satıldığı gibi tek tek  de  alabilirsiniz.

Jojoba Yağı Ne İşe Yarar?

Jojoba yağı cildimizin ürettiği sebum salgısına en yakın yağ olması özelliği  sayesinde vücudun yaşadığı değişime kolay adapte olmasını sağlar ve elastikiyet verir. Yumuşak ve nemli kalmasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar?

Hindistan cevizi yağı da içerisindeki oleik asit sayesinde hücre yenilenmesini sağlar. Cildin nem oranını dengeler.

Badem yağı ne işe yarar?

Tatlı badem yağı cildinizi yumuşatarak gerilme olan bölgelerin çatlamasına engel olur.

Yoğun bir yağ olan badem yağı, gebelerde sorunsuz kullanılan geleneksel bir yağdır.

Bu yağlarla birlikte gebenin tercihine bağlı olarak karışımın içerisine tıbbi lavanta ya da ıtır yağları da eklenebilir.

Tıbbi lavanta yağı ve ıtır yağının hoş kokusu ve ruhu rahatlatıcı etkisi gebenin sakinleşmesini ve ruh durumunun dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Çatlak önleyici doğal yağları nereden temin edebilirsiniz?

Karışımı düzenli olarak uyguladığınızda gebelik süreci sona erdiğinde ve bebeğinizi kucağınıza aldığınızda dert etmeniz gereken bir çatlak problemimiz kalmayacak.

Çatlak oluşumu esnasında yaşanan kaşıntı ve acı sorununu da hiç yaşamamış olacaksınız. Jojoba, hindistan cevizi ve badem yağlarının anne ve bebeğe hiçbir zararı olmadığı gibi ,çatlak tedavisinde kullanılan bu alternatif tıp yöntemi kadın doğum hekimleri  tarafından da önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı