Hafta Hafta Gebelik Takibi

Hafta Hafta Gebelik Takibi

Hafta hafta gebelik takibi yapmak için ilk yapmanız gereken son adet tarihinizi girerek gebe kaldığınız tarihi ve muhtemel doğum yapacağınız tarihi bulmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Muhtemel doğum tarihinizi buraya tıklayarak hesaplayabilirsiniz.

Muhtemel doğum tarihini öğrenmeniz doğum gününüz geçtiğinde ya da anne akrnında çeşitli nedenlerle oluşabilecek bir gelişme geriliği olduğunda önemlidir.

İlk kontrolde yaklaşık gebeliğinizin kaç haftalık olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

Kitabımızı daha iyi anlayarak takip etmek için öğrenmeniz gereken diğer kavramlar ise şunlardır.

Gebelik 3 aylık zaman dilimlerine ayrılır. Bunlara trimestre dönemleri denir.

  1. Trimestr Dönem: Döllenmiş yumurtanın rahim içerisine ekilmesinden 13. Haftanın sonuna kadar sürer.
  2. Trimestr Dönem: 14. Haftadan 26. Haftanın sonuna kadar sürer.
  3. Trimestr Dönem: 27. Haftadan gebeliğin sonuna kadar sürer.

Şimdi, 3 boyutlu ultrasonda gözlenen şekli ve çeşitli kaynaklardan topladığımız bilgilerle hafta hafta bebeğinizi izleyebilir ve kendi vücudunuzda meydana gelebilecek değişimleri öğrenebilirsiniz.

Gebelikte ortaya çıkan pek çok değişiklik fizyolojik olsa da zaman zaman hastalık olarak algılanabilir veya gerçekten tedavi gerektiren bir hastalık tablosuna dönüştürülebilir. İşte bu yüzden gebelik boyunca, 24 saat size sabırla, saygıyla, anlayışla yardımcı olacak bir doktoru hemen seçmelisiniz. Daha sonra bebeğinizi resimlerine bakarak hayal edip, onu anne karnındaki hayatından itibaren gerektiğinde koruyup gözeterek, sağlıklı, mutlu ve özgür bir birey olması için şimdiden çalışmaya başlayın!

[dt_blog_posts_small number=”40″ order=”asc” columns=”2″ images_width=”120″ images_height=”120″ show_excerpts=”true” category=”hafta-hafta-gebelik”]
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı