EstetikGebelikte Karşılaşılan Sorunlar

Gebelik çatlakları nasıl gider?

Gebelik sürecinin anne bedeninde çok fazla değişime yol açması anne tarafından sevinçle karşılanan bir durum olsa da gebelik sonrası çatlaklar rahatsızlık verebilir.

Gebelikte oluşan çatlakların önlenmesi için birkaç önlem almak faydalı olacaktır.

Doğal olan çözümler her zaman önceliklidir. Hem gebelikte hem gebelik sonrasında gerçekleşen emzirme sürecinde annenin bedenine kimyasal bir etken madde girmemesi anne ve bebeğin sağlığı için önemlidir.

Doğal çözümler hakkında çok fazla şey söylenir. Kullanılacağınız ürünlerin % 100 doğal kalitede ve saflıkta olmasına dikkat ederek uzman tavsiyesini uygulamakta fayda vardır.

Hamilelik çatlaklarının doğal çözümü

Badem, jojoba ve hindistan cevizi yağı.. Gebelik sürecinde oluşan çatlakların önlenmesi için gerekli ana yağlar bunlardır ki bu yağlar uzun yıllardır denenen ve kesin çözüme götüren en etkili ürünlerdir.

Bu üç ana yağ ve ilave olarak eklenen tıbbi lavanta yağı ya da ıtır yağı sayesinde gebelik çatlaklarının önlenmesinde kesin çözümünü elde edebileceksiniz.

Yağların etkilerini incelediğimizde ise;

Badem yağı: Cildinizi yumuşatacak ve bebeğinizin büyümesi ile birlikte gerilen karın derinizde çatlak oluşma riskini azaltacaktır.

Jojoba yağı: Jojoba yağı ise, cildi yenileyici etkiye sahiptir. Kilo alımı ve bedenin bebeğe uygun hale gelirken aldığı yıpranmayı önleyecek yağ olarak kullanılır.

Hindistan cevizi yağı: İçerisinde cilt yenileyici etkisi yüksektir. Derideki hücreleri yenileyerek deforme durumunun önüne geçer.

Tıbbi lavanta yağı: Hem kokusu hem de rahatlatıcı etkisiyle tercih edilir. Gebenin, koku hassasiyeti düşünülerek seçilen lavanta esansı aynı zamanda ruha sakinlik de katarak gebenin gerginliğini azaltır.

Gebelik çatlaklarının önlenmesi için doğal yağlar nasıl kullanılır?

Kullanım şekli ve yağı temin ettiğiniz yer çok önemli. Çünkü orijinal olmayan bir yağ size fayda yerine zarar verecektir.

Orijinal ürün temin etmek için hemen bizi arayabilir ya da whatsapp ve sosyal medya hesapları üzerinden mesaj atabilirsiniz.

Baz yağ olarak kullanılan hindistan cevizi yağı, badem yağı ve jojoba yağına tıbbi lavanta yağını ekleyerek oluşturduğunuz karışımı günde üç veya dört kere (bedenin kuruma ve nem oranı göz önünde bulundurularak) gerilen bölgelere masaj yaparak sürünüz.

Genel olarak gebelikte kalça, karın, göğüs bölgeleri çatlamaya eğilimli olduğu için bu bölgelere yoğunlaşmakta fayda vardır.

Ürünleri düzenli olarak kullanmak size kesin çözümü sağlayacak ve bebeğinizi kucağınıza aldığınızda da dert etmeniz gereken çatlaklarınız olmayacak. Doğal olanın, sizin ve bebeğiniz için en doğru tercih olduğunu unutmadan yağlarınızı temin edip karışımı hazırlamakta geç kalmamanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı