Fraksiyonel Lazerle Vajina Beyazlatma

Fraksiyonel Lazerle Vajina Beyazlatma

Lazerle vajina beyazlatma

Fraksiyonel Lazerle Vajina Beyazlatma: Genital bölge kararması birden çok nedeni olan ve hemen hemen her kadının yaşadığı estetik bir sorundur. Kadınların vajina kararması tedavisi için başvurduğu fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma tedavisi geniş renk koyulaşması, bölgesel renk koyulaşması gibi tüm vajinal kararma sorunlarına çözüm sunabilmektedir.

Genital bölge beyazlatma nedir?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma büyük dudaklar için de küçük dudaklar için de uygulanabilen bir tedavidir. Bikini bölgesi kararması için en etkin tedavi yöntemi olan lazer ile genital bölge beyazlatma
vulvar whitening, labial whitening, pudenda bleaching olarak da adlandırılmaktadır. Dış genital bölge estetiği olarak da bilinen fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma operasyonu sırasında ameliyatsız vajina daraltma işlemi de uygulanabilmektedir.

Genital bölge neden kararır?

Vulva denen dış genital organlar zamanın ve yaşın neden olduğu vücut deformelerinden etkilenerek daha esmer ve koyu bir renk alabilmektedir. Genital bölge kararmasının nedenleri arasında hormonal değişimlerden kaynaklanan renk değişiklikleri de yer alır. Vajina kararması nedenleri arasında en önemli hormonal değişim rolü östrojen hormonundaki değişikliklerdir. Estrojen hormonunun yoğunlaştığı bir bölge olan vajina aynı zamanda yazın güneş ışınları nedeniyle de koyulaşabilmektedir. Unutulmamalıdır ki güneş ışınları sadece çıplak tene değil aynı zamanda mayo ve bikini altında kalan kısımlara da etki edebilecek bir güce sahiptir.

Gebelikte vajina kararması da en sık karşılaştığımız estetik sorunlardandır. Bunun nedeni de yine hamilelikte artan östrojen seviyesidir. Hamilelikte genital bölge kararması genelde kalıcı bir sorun olmakta ve özellikle esmer tenli anne adaylarında bu sorun daha sık gözlenmektedir. Hamilelikte oluşan vajina kararmalarının en etkin ve hızlı tedavi yolu fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma işlemi uygulanmasıdır.

Doğum kontrol hapı kullanımı da vajina kararmasına neden olur. Vajina kararması nedenleri arasında poliskistik over sendromu ve bazı cilt hastalıkları oldukça önemli bir role sahiptir. Genital yatkınlık da vajina kararması sebepleri arasındadır. Fraksiyonel lazer epilasyonla vajina beyazlatma tedavisi gerek hastalıkların da gerekse de genetik yatkınlığın neden olduğu cilt kararmalarının tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar verir.

Genital bölge epilasyon türleri de vajina kararmasının en bilindik sebeplerinin başında gelir. Ağda, lazer gibi istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri cilt altında melanin artışını tetikleyerek esmerleşmeye neden olurlar. Fraksiyonel lazer ile vajina beyazlatma vajina üzerinde renk açma özelliğinin yanı sıra vajina dudak türleri estetikleri için de oldukça yüz güldürücü sonuçlar veren bir sistemdir.

Genital bölgenin koyulaşması ciddi bir sorun mudur?

Vajina kararması kişide herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Ancak psikolojik olarak vajina kararması görüntüsü can sıkıcı olabilmektedir. Bazı kadınlar vajinalarının eski durumları sonradan meydana gelen bu değişikliği kıyasladığında bunu can sıkıcı bir durum olarak görürler. Bu durumdan muzdarip olan kadınların en sık başvurduğu tedavi yöntemi fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma işlemi olmaktadır.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma işlemi ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Kişi lazerle genital bölge beyazlatma işlemi sonrası hemen işine ve günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Çoğu zaman tek seans yeterli olabilse de bazı kişilerde birden fazla seans gerekebilmektedir. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma işleminin etkisini net bir şekilde görebilmek için ortalama 1 ay kadar zaman gerekir.

 

Kozmetik jinekolojide ne tür bir lazer kullanılır?

Hem tıp hem de de kozmetik alanında kullanılan birçok farklı lazer türü bulunur. Kozmetik jinekoloji olarak da tabir edilen alanda en sık uygulanan genital estetik uygulamaları başında fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma (genital bölge rengi açma), lazerle idrar kaçırma tedavisi gibi tedaviler gelmektedir.
Fraksiyonel karbondioksit (CO2) ve fraksiyonel erbium yag (Er: YAG) lazer kozmetik jinekoloji alanında kullanılan en başarılı sistemlerdir.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma dışında cilt kırışıklıkları, akne izleri gibi yüz bölgesindeki sorunlarda başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Meme altı kararması neden olur?

Meme altındaki kararmaların en büyük nedenleri arasında büyük memelere sahip olmak gelir. Meme altı terlemesi göğüslerin altında nemle bir ortam oluşmasına neden olarak bu bölgenin zamanla kararmasına neden olur. Göğüs altı terlemesi nedenleri arasında büyük göğüslere sahip olmanın yanı sıra yanlış sütyen kullanımı da yer alır. Doğru sütyen seçmek bu sorunu azaltacaktır. Meme altı kararması için en sık kullanılan yöntem birçok tedavide de kullanılan fraksiyonel lazerle meme altı kararması da giderilebilmektedir. Göğüs atındaki derinin katlanması bölgenin sürekli ıslak kalmasına neden olur ve karanlıkta kalan bu bölgelerde nemlilik mantar oluşumuna neden olmaktadır.

Fazla kilolu olmak, sarkık göğüslü olmak da derinin birbirine sürekli temas halinde olmasına neden olarak mantar oluşumunu ve göğüs altı kararmasına zemin hazırlar. Aynı zamanda genetik yatkınlık da meme altı kararmasına neden olabilmektedir.

Koltukaltı kararması neden olur?

Koltuk altı kararması nedenleri oldukça fazla olan bir sorundur. Koltuk altı tüylerinin ağda ile alınması, jilet kullanılması, aşırı terleme, deodorant kullanımı, ilaç kullanımı gibi dış etkenler koltukaltı kararmasının nedenleri arasında yer alır. Hormonal nedenler de koltukaltı kararmasına sebep olabilmektedir. Koltukaltında meydana gelen kararma çoğu zaman ciddi bir nedeni olmasa da rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Ancak yine de normal dışı bir kararma yaşıyorsanız mutlaka nedeninin araştırılması gerekir.

Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Koltukaltında meydana gelen kararmalar özellikle kadınların mutsuz eden bir cilt sorunudur.  Koltuk altı beyazlatma krem ile ya da evde yapılan uygulamalar ile da belli bir oran kadar yapılabilmektedir. Ancak bu çözümler kalıcı olmamakla birlikte başarı oranı düşük olan tedavilerdir. Fraksiyonel lazerle koltuk altı beyazlatması, koltuk altı beyazlatma yöntemi arasında en doğru sonucu en hızlı zamanda veren bir uygulamadır.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma sonrası doktorunuzun size önereceği kremler olacaktır. Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma sonrası ek bir tedaviye gerek kalmadan bu kremleri kullanmak yeterli olacaktır.

Lazerle beyazlatma işlemi yapılan bölgede ilk birkaç gün ödem, şişkinlik, kızarma ve kararma gibi şeyler meydana gelebilir. Bazı kişilerde hafif bir su toplanması şikayeti de görülebilmektedir. Hepsi geçici olan bu yan etkiler oldukça kısa sürede toparlanacaktır. Kendiliğinden soyularak dökülen cildin altından açık renkli, canlı ve parlak bir cilt dokusu çıkar. Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma sonrası gelen yenilenmiş cilt dokusu parlak, dolgun ve çok daha sağlıklı olacaktır.

Genital bölgeye lazer yaptırmak zararlı mıdır?

Genital bölgeye lazer uygulaması zarar vermez. Halk arasında lazerin kısırlığa neden olması, adet düzensizliği gibi zararlar vermesi gibi bir inanış olsa da lazer ışığının cildin bir kaç mm altına geçebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lazer zararlı bir uygulama değildir.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma riskleri var mıdır?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma tecrübeli hekimler tarafından yapıldığında hiçbir riski olmayan bir uygulamadır.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma ile aynı anda vajina sıkılaştırma da yapılabilir mi?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma esnasında vajina dolgunluğu arttırılması için genital sıkılaştırma işlemi de aynı seansta yapılabilir. İstanbulda fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma işlemi hastanemizde başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma sonrası cinsel hayata ne zaman başlanılabilir?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma sonrası iyileşme için genelde ilk 1 hafta yeterli olabilmektedir. Ödem, şişlik, ya da ağrı gibi bir durum söz konusu olmadığı takdirde yaklaşık 1 hafta sonra cinsel hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Vajina beyazlatma kremleri ne kadar işe yarar?

Vajina beyazlatma kremi kimyasal solüsyonlarla derinin renginin açılması esasına dayanır.  Vajina beyazlatma yöntemleri arasında en etkin tedavi yöntemi hiç şüphesiz ki fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma tedavisi olmaktadır. Vajina beyazlatma operasyonu için seçilecek hastanenin, kliniğin doğru seçilmesi lazer sonrası yan etkiler ve işlemin başarısını da direkt etkileyen bir faktördür.

 

Vajina estetiği ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Detaylı bilgi için abacıoğlu kadın sağlığı merkezimize ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 212 545 23 00
Whatsapp: +90 532 215 82 62
Mail: info@abacioglu.com.tr

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı