Estetik

Estetik

beauty-concept-beautiful-woman-with-clean-fresh-skin-close-up-on-pink-studio-skin-care-face-cosmetology_1258-1020(1)

Estetik, plastik cerrahi içinde kullanılan bir yan daldır. Estetik (veya kozmetik) cerrahi vücut imajını yada şeklini daha güzel ve düzgün görünüme ulaştırmak amacıyla yapılan operasyonlardır.

Estetiğin çalışma alanında, tıbbi bir problemden çok estetik problemler vardır. Medyada, plastik cerrahinin estetik yönüne ait haberlerin daha çok öne çıkmasından dolayı toplumsal algı olarak plastik cerrahisi estetik cerrahisi ile karıştırabilmektedir. Plastik cerrahi geleneksel olarak kliniklerde daha çok onarım cerrahisi (rekonstrüktif cerrahi) ile uğraşan bir alandır.

Estetik operasyonlar aşağıdaki gibidir.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz yada CRIOCUUM™ in CoolSculpting™ işlemi vücudun göbek, bel hizası ve yan bel bölgeleri, sırtta ve göğüs altında oluşan sutyen katları, kalça, basen, bacak, kol, karın gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında ve kalıcı olarak azalmasını sağlayan, çok başarılı bir incelme sağlayan bir metottur.

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisinde kullanılan, AWT Acoustic Wave Therapy’nin kısaltması olup, akustik dalga tedavisi olarak bilinmektedir. Ultrason dalgalarından 10 kat daha yüksek enerjili dalgalar ile selülitlerin azaltılmasında oldukça etkilidir.

Buz Lazer

Kıl kökleri üzerinde etkili bir uygulama olan buz lazer epilasyon uygulaması istenmeyen kıllardan kurtulmayı sağlayan acısız teknolojiye dayalı bir epilasyon tekniğidir. Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen ve sadece kadınların değil erkeklerin de tercih edebileceği bu yöntemdir.

c700x420

Leke tedavisi

Leke tedavisinde, teşhis ve tanının doğru yapılması ve en doğru tedavinin seçilmesi ve uygulanması önemlidir. Bu sebepten, doğru uzman hekimlerden görüş alınması gerekir.

Kızlık zarı onarımı

Kadınlarda kızlık zarının dikilerek onarılması mümkündür.  Kızlık zarı dikiminde en kritik konu yırtığın oluş zamanlaması ve dikim sırasında dokuların vereceği cevaptır. Kızlık zarının tamirinde temel istek zarı eski anatomik yapısına kavuşturarak ve cinsel ilişki sırasında kanamanın tekrar oluşmasını sağlamaktır.

1-160621140344913

Genital Estetik Operasyonlar

Genital bölge estetiği,kişinin fiziki ihtiyacına göre tek başına ya da bir arada uygulanabilir.

[dt_vc_list]

  • Yağ enjeksiyonları: Aşırı kilo kaybı sonrası, ve yaşın ilerlemesi ile genital bölge yağ dokusunu kaybeder, vajina dış dudakların içi boşalır ve sarkar. Kişinin başka bir vücut bölgesinden alınan yağ dokusu hem pubik bölgeye, hem de dış dudaklara eklenir. Böylelikle genital bölgenin eski doğal, dolgun ve genç bir görünüme kavuşması sağlanır.
  • Labioplasti: (İç dudak küçültme) Kadın dış genital bölgesinde iç dudağın cerrahi müdahale küçültülmesi işlemidir. Normal hastada labial (vajinadaki küçük dudakların birbirine yapışması durumu) sarkıklık 1,5 cm iken labioplasti için başvuran hastalarda sarkıklık yaklaşık 4 cm olabilmektedir. Küçültme işleminde istenilen estetik görünümün kazanılırken duyu uçları da korunmaktadır.
  • Vajinoplasti: (Vajina daraltma) Kadınlarda gebelik ve doğum gibi nedenlerden genital bölgede ve vajina dış duvarının esnekliğinin artması sonucu oluşan duruma  müdahale edilmesi olayıdır. Basit bir cerrahi işlem sonucu vajina daraltması yapılarak sorun giderilebilir.

[/dt_vc_list]

Operasyonlar Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar

İki gün sonra banyo yapmalarına izin verilir. Labioplasti ve vajinoplasti sonrası cinsel organların özel solüsyonlarla yıkanması gerekir. İlk birkaç gün oturup kalkarken dikkatli olunması gerekir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı