Estetik

Erkekler İçin Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler sadece kadınların uğraştığı bir sorun değildir. Aksine erkekler gün geçtikçe daha fazla artan bir eğilimle estetik operasyonlarda olduğu gibi lazer epilasyonda da daha fazla kendilerini göstermektedir. Tüylenmenin erkeklerde kadınlardan daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Kimi zaman bu durum değişse de çoğu zaman erkekler kadınlardan daha tüylüdür. Erkeklerde en fazla sırtta, kollarda, göbekte ve göğüste tüylenme görülmektedir. Bu durum çoğu zaman estetik açıdan kişiyi rahatsız etmekte ve çareyi lazer epilasyonda bulmaktadır.

Bakımlı Erkek

Erkekler artık kendilerine baktıklarını çekinmeden gösterseler de çoğu erkek metroseksüel kelimesinden çekiniyor ve duymak istemiyor. Bu nedenle de çoğu erkek kız arkadaşına veya eşine bile lazer epilasyon yaptırdığını söyleyemeyebiliyor. Bu durum daha rahat hissetmelerine neden olsa da ilerleyen zamanlarda bu durumun tamamen ortadan kalkmasını beklemiyoruz desem yalan olur.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkeklerin öncelikle ne tür bir lazer epilasyon seçeceğini bilmesi gerekmektedir. Çok kalın tüy köklerine sahip olan erkekler, ince kıl köküne sahip olan erkeklerle aynı lazer epilasyon türünde başarıyı yaşayamayabilir. Bu nedenle cilt tipi ve tüy rengi lazer epilasyon türünü seçerken son derece önemlidir.

Erkekler genel anlamda tüylerin tamamen yok olmasını istememekle beraber tüy yoğunluğunun azalması ve doğal görünümün korunması için lazer epilasyonu tercih ediyor. Erkeklerin kafasında lazer epilasyonla alakalı bulunan soru işaretlerinden biri de acı hissidir. Acı hissi kadın veya erkek olarak değişmemektedir. Herkesin farklı bir acı eşiği olduğu için erkeklerin canı daha çok yanar gibi bir şey söylemek mümkün olmamaktadır.

Lazer epilasyon için en uygun mevsim veya zaman da çok merak edilmektedir. Şöyle diyebilirim ki; lazer epilasyonun ardından uygulama yapılan bölge en az 3 hafta güneş görmemelidir. Bu nedenle de en uygun mevsim sonbahar-kış olarak söylenebilir.

Ayrıca son teknoloji olan buz lazer yöntemi ile istenmeyen kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.

Peki, nedir bu buz lazer?

Epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının geldiği son teknoloji olan buz lazer, hızlı ve acısız bir epilasyon uygulaması sunuyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için geliştirilmiş olan en yeni ve en iyi epilasyon teknolojisi olan buz lazer özel olarak geliştirilmiş olan uygulama başlığı sayesinde işlem esnasında hissedilen acı ya da ağrıyı minimum düzeye indirgiyor.

Özellikle hassas bir cilt yapısına sahip olduğu için epilasyon yaptırmaktan çekinenler için yüz güldüren bir teknoloji olan buz lazer nedir sorusu aslında en genel şekilde acısız epilasyon şeklinde yanıtlanabilir. Buz lazer epilasyon işlemi kıl köklerinin dondurulması esasına dayalı olarak geliştirilen bir teknolojidir. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan ütüleme epilasyon teknolojisinin geldiği son nokta olan buz lazer epilasyon işleminde vücudun en hassas bölgelerinde dahi hissedilen acıyı en aza indirgeyebiliyor.

Yumurtlama, döllenme ve döllenmiş yumurtanın ekilmesi


İmplantasyon denilen bu olayı takiben anne karnındaki (intrauterin) yaşam başlar. Bu olaylardaki oyuncu ve rollerindeki en küçük bir bozukluk infertiliteye neden olabilir. Spermler canlı olmayabilir, eksik veya çok sayıda kromozoma sahip olabilirler, hareketleri yavaş olabilir. Sperm kanalları geçirilmiş iltihap veya operasyon (fıtık, inmemiş testis, varikosel, yaralanmalar vb.) gibi fiziksel ve işlevsel bozuklukların yol açtığı zararlardan dolayı bloke olabilir. Erkeğin spermleri gelişmemiş bir halde dışarı atılamayıp idrar torbasına kaçıyor olabilir (Retrograd ejekulasyon). Sperm rahim ağzından geçerken fiziksel ve kimyasal engellerle karşılaşabilir. Yumurtalık kanalları tıkalı veya zedelenmiş olabilir. Sperm yumurta hücresine ulaşır ama yumurta hücresinin içine giremez. Bazen döllenmiş yumurta hücresi yumurtalık yoluna yapışık kalır ya da rahim içine ekilemeyebilir.

 

Doğal yollarla çocuk sahibi olmak için bekleme süresi

Genç hastalarda gebelik elde etmek için bekleme süresi iki yıla kadar uzatılabilir. 30 yaşın üstünde hastalarda bekleme süresi psikolojik ve biyolojik baskılarla 6 aya indirilerek hemen araştırmalara başlanılabilir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı