DoğumGebelik

Doğum İçin Hastane Çantanızda Olması Gerekenler

Bir bebeğe sahip olmak, hayatınızdaki en heyecan verici şeylerden biri, özellikle de ilk bebeğiniz olduğunda!Bazen bebekler önceden belirlenmiş doğum tarihinden önce dünyaya gelmeye hazırdırlar.

Bazen tarih geçebilir ve bebek birkaç gün daha rahimde kalmaya karar verebilir.Uzun hikayeyi kısaltmak için, bebekler üçüncü trimesterde her zaman doğabilir ve bu nedenle anne adayının hazırlanması en iyisidir. Özellikle hastane çantası son 1 ayda mutlaka hazır olmalıdır. Son dakikaya bırakılması unutulmasına ve zorluklara neden olabilir. Hastane çantasında bulunması gerekenler çok uzun bir liste olmadığı için endişelenmenize gerek yok.

Rahat Giysiler

Doğum bittiğinde, kendinize ve bebeğinizin sağlık durumuna bağlı olarak birkaç gün hastanede kalmanız gerekecektir. Hastanenin size sağladığı kıyafet ile rahat olmamanız seçeneğini göz önüne alarak yanınıza rahat kıyafetler almalısınız.

İç çamaşırı

Hastane size iç çamaşırı vermeyecektir, ancak hastane elbisesi onlardan temin edilecektir. Ayrıca, bebeğiniz doğduktan sonra bebeğinizi emzirmeniz gerekecektir. Sütle bile olsa, emzirmenin kolay olması için bazı emzirme sütyeni almanız iyi bir fikirdir.

Tuvalet Malzemeleri

Banyo ve vücut ihtiyaçları söz konusu olduğunda tüm hastaneler sizin kullandığınız markaların ürünlerini sunmuyor.Bu nedenle, şampuan, saç kremi, vücut şampuanı ve hatta nemlendirici kreminizi de doğum çantanıza koymanız mantıklıdır.

Bebeğiniz İçin Kıyafetler

Bu, genellikle göz ardı edilen bir şeydir. Bebeğiniz doğduğunda, hastaneler bebeği örtmek ve vücudu sıcak tutmak için temel kıyafetler sunar. Ancak yine de siz bebeğiniz için birkaç farklı kıyafet koymayı ihmal etmeyin.

Anılar İçin Araçlar

Doğum sonrasında hiçbir anı kaçırmak istemeyeceksiniz. Dolayısıyla, şarj cihazları, bebek kitapları, anı günlüğü, fotoğraf makinesi ve video kaydedici gibi gerekli cihazları taşıyın, böylece bu güzel tecrübenin her anı yakalanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı