Dermapen

1499067084_dermapen_1

Dermapen

Cilt bakım işlemlerinde başvurulan dermapen tedavi yöntemi, ciltte bulunan sivilce izleri, sorunlu gözenekler, cildin yenilenmesi, güneş lekelerinin tedavisi, cilt sıkılaştırma işlemleri, ince çizgilerin yok edilmesi ve çatlak tedavisinde kullanılmaktadır. Dermapen tedavisi, vücudun saç, el, yüz ve boyun bölgelerinde doku kaybı bulunan alanlara kolajen doku takviyesi yapılarak uygulanır. dermapen tedavisinde amaç kolajen dokunun arttırılması ve cildin yeniden yapılanmasıdır.

Tedavi uygulandığında daha önce hasar görmüş dokular yeniden aktifleşir ve hızlı bir şekilde onarılır.

[dt_fancy_title title=”Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Dermapen tedavisi uygulanmadan önce ciltte bulunan kirler ve makyaj artıkları iyice temizlenmeli ve cilt son derece dezenfekte hale getirilmelidir.

İşlem yapılacak bölgeye temizleme işleminin tamamlanmasının ardından saf hyaluronik asit uygulaması yapılır.

Asit uygulamasının sonrasında cilt üzerinde birden fazla mikro kanal açılarak otomatik iğneleme tekniği sayesinde kolajen uygulaması gerçekleştirilir. Otomatik ve titreşimli iğneleme tekniğinin kullanımı ağrı hissini azaltır ve uygulanan kolajen doku destek maddesinin emilim miktarını hızlandırır. Tedavinin çok daha hızlı sonuç vermesi için otomatik iğneleme tekniği kullanılmaktadır.

Dermapen tedavisi yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Uygulamanın yapıldığı bölgedeki doku kaybı onarılarak yeni doku oluşumu sağlanır ve ciltteki mevcut problem kısa sürede giderilir. Kolajen tedavisinde uygulama alanlarında oldukça hızlı geri dönüş alınması hastaya, kendini çok iyi hissettirmektedir.

[dt_fancy_title title=”Dermapen Tedavisi Kaç Seans Sürer?” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Genel olarak kanamasız olan dermapen tedavisinde cildin yapısı ve mevcut problemleri önemlidir. Cildin yapısı ve mevcut problemleri baz alınarak tedavi 2 ile 6 seans arasında yapılabilir. 6 ayda bir tekrar edilmesi gereken dermapen tedavisinde düzenli uygulama sayesinde kalıcı sonuçlar almak mümkündür.

[dt_fancy_title title=”Dermapen Tedavisinin Etkili Olduğu Alanlar” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]
[dt_vc_list dividers=”false”]

  • Saç dökülmesi tedavisi
  • Cilt lekelerinin tedavisi
  • Çatlakların tedavisi
  • Ciltte bulunan sivilce lekelerinin giderilmesi

[/dt_vc_list]

[dt_vc_list dividers=”false”]

  • Gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Cildin yenilenmesi ve gençleştirilmesi
  • İnce kırışıklıkların azaltılması
  • Yara izi tedavisin

[/dt_vc_list]

Dermapen tedavisi acısız ve ağrısız bir tedavidir. Uygulanan bölgede kolajen dokunun yenilenmesi sayesinde oldukça tatmin edici sonuçlar veren dermapen tedavisi yoğun bir şekilde tercih edilen cilt bakım tedavileri arasındadır.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı