Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı

derin-doku-masaji

Temel amacı ağrıların ve sorunların giderilirken vücudun kendi kendini tedavi etmesinin kolaylaştırılması olan derin doku masajı sert bir masaj türüdür.

Rahatlatıcı etkisinin yanı sıra sürekli gerilen ve kitli kalan kasların uzaması ve yumuşaması konusunda da oldukça faydalı bir masaj olan derin doku masajı eğitimli kişilerce yapılmalıdır.

Derin doku masajında hedeflenen bölgeler kas ve eklemleri oluşturan destek dokulardır. Diğer masaj türlerine göre daha az basınç uygulanarak yapılan derin doku masajı yapılırken beden çeşitli pozisyonlarda yönlendirilmektedir.

Masaj yapılan kişiler yüzüstü veya sırt üstü bir şekilde uzanırlar ve gerekli bölgelere derin bir baskı uygulanarak masaj uygulanır.

Derin doku masajı ile kan akışı hızlanır ve kaslardaki gerginlik alınır.

[dt_fancy_title title=”Derin Doku Masajının Faydaları” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Bu masaj ile pek çok soruna fayda bulunabilmektedir. Özellikle psikolojik olarak stresi azaltarak serotonin ve oksitosin gibi hormonların salgılanmasını sağlayarak kişinin kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar.

Kronik sırt ağrılarının azalmasını sağlayan derin doku masajı her gün 30 dakika boyunca uygulandığında sırtta oluşan bu ağrıların tedavisinde olumlu yönde bir sonuç alınmaktadır.

Aynı zamanda bu masaj tansiyon hastalarının yüksek tansiyon rahatsızlıkları üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Derin doku masajı kalp atım hızını düşürmektedir ve bu yönü ile tansiyon hastalıklarının tedavisinde yardımcı bir yöntem olmuştur.

Stres ve kasların gerilmesinden kaynaklanan ödemler kişilerin genel sağlığını bozar, bağışıklık sistemini zayıflatır. Derin doku masajı ile düşürülen kortizon seviyesi sayesinde beden rahatlar ve stres azalır.

Derin doku masajını düzenli olarak uygulatan kişilerin yara izleri bir süre sonra geçmekte veya azalmaktadır. Bunun sebebi ise masaj ile hızlanan kan akışı dolayısıyla bölgeye giden oksijen miktarının artması ile burada bulunan toksinlerin ve ödemin atımının kolaylaşmasıdır.

Spor faaliyetlerinde performans artışını sağlayan derin doku masajı ile vücut önceden ısıtılarak yaralanmaların ve spor yaparken oluşabilecek sakatlanmaların önüne geçilmektedir.

Derin doku masajı hamile kadınlar tarafından da tercih edilebilecek doğuma yardımcı bir masaj türüdür. Araştırmalara göre doğum öncesinde ve doğum esnasında tedavi alan kadınların daha az ağrı duydukları sonucuna ulaşılmıştır.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı