Cryoterapi

Cryoterapi

cryotherapy-for-weightloss-1518096742

Cryotherapy olarak bilinen soğuk oda terapisinin kökenleri antik Yunan dönemlerine kadar uzanmaktadır. Yunanca da cryo soğuk anlamına gelen bir kelimedir. Hipokrat’ın vücuttaki ağrı ve iltihaplar için buz ve kar kullanarak soğuk tedavisi uyguladığı bilinmektedir.

Günümüz teknolojileri ile oldukça geliştirilen soğuk tedavisi; ağrıların dindirilmesi, hücrelerin yenilenmesi, kasların dirileştirilmesi gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Soğuk oda terapileri en fazla 3 dakika sürmektedir ve işlem sırasında ilk bir dakika içerisinde cildin yüzey sıcaklığı 30 derecenin altına indirilmektedir. Bu esnada vücut yüzey sıcaklığını dengelemek yerine problemli bölgeye kan akışı gerçekleştirerek buraya besin ve oksijen depolanması sağlanıyor.

Bu sayede soğuk oda terapisi gören kişiler uygulamadan dinlenmiş ve ağrılarından kurtulmuş olarak çıkıyorlar.

Sadece yorgunluğun atılması amacı ile değil pek çok rahatsızlığın tedavi edilmesinde kullanılan yöntem pek çok kişi tarafından tercih edilmekte olan bir uygulamadır.

Cryoterapi selülit tedavisinde de kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu yöntem ile selülitli bölgede kılcal damarların hareketlenmesini sağlanır ve selüliti oluşturan yağ tabakası ile artıkların dondurularak parçalanması gerçekleştirilir.

Obezite tedavisinde de önemli bir rolü olan cryoterapi ile hastaların zayıflamasında büyük bir hız kazandırılır.

Uygulama ile hastaların bağışıklık sistemi güçlendirilir ve kronik ağrılar anında giderilir.

Çok çeşitli cilt hastalıkları ve romatizmal hastalıkların tedavisi için de kullanılan bu uygulama ile fiziksel ve ruhsal bir rahatlama sağlanmaktadır.

Kişilerde görülen uykusuzluk, stres, ödem gibi problemlerin giderilmesinde oldukça etkili olan bu terapi yöntemi ile cilt yenilenmesi ve toparlanması da sağlanmaktadır. Ayrıca ciltte bulunan yanıkların iyileşmesinde etkili bir yöntem olan uygulama ile sporcu yaralanmaları da en kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

Kliniğimizde kullanılan yeri  kadın hastaların rahim ağzı yaralarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Sadece vücut şekillendirme ve yağ parçalama amaçlı olarak kullanılmayan cryoterapi görüldüğü üzere pek çok rahatsızlığın çözümü olabilen bir uygulamadır.

Cyroterapi Nerede Yaptırılır?

  • Pek çok kişi anestezi gerektirmeyen ve komplikasyon riski olmayan bu uygulamayı polikliniklerde yaptırılabilir.
  • Anestezi gerektirmeyen, ağrı ve acı hissedilmeyen bu uygulama sonrasında günlük yaşam etkilenmez.
  • Pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan bu uygulama ile kişiler zinde bir şekilde hayatlarına devam ederler.
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı