Cilt ve Yüz Bakımı

Cilt ve Yüz Bakımı

sirke-ile-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Cilt ve yüz bakımı işlemlerinde uygulama öncesi cilt tipinin mutlaka kategorilendirilmesi gerekmektedir. Normal, yağlı ya da kuru olarak kategorize edilen cilt tipinize belli başlı analizlerin uygulanması gerekir. Cildinizde bulunan mevcut yıpranmanın derecesi, yaşınız, gözenek, akne ve siyah nokta oluşumu ile ilgili mevcut problemler dikkate alınarak size uygun cilt bakım ürünleri tespit edilir ve tamamen sizin cildinize uygun özel bir bakım programı oluşturulur.

[dt_fancy_title title=”Cilt ve Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Standart ve günlük olarak uygulanan cilt ve yüz bakımı evde yapılması mümkündür ancak cilt tipinize uygun ve daha detaylı cilt bakımlarının bir uzman aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Cilt bakımının esas amacı mevcut gözeneklerin temizlenmesi, cildin yeterli miktarda oksijen alımının sağlanması, cildin parlaklık seviyesinin artırılması, canlılık ve tazelik verilmesi ve lenf drenajı aracılığı ile toksinlerden cildin arındırılmasıdır.

Cildin üzerinde kalıcı ve koruyucu vasıflı bir tabaka oluşması sağlanarak kırışıklıkların oluşması önlenir, cilt bakımı sayesinde cildiniz daha genç ve daha taze görünür.

Cilt tipinize ve cildinizin ihtiyaç duyduğu işlemlere göre 45 ile 90 dakika arasında süren cilt ve yüz bakım işlemlerinden sonra kendinizi oldukça yenilenmiş ve tazelenmiş hissedeceksiniz.

[dt_fancy_title title=”Neden Düzenli Cilt Bakımı Yaptırmak Gerekli?” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Gün boyunca birçok etkene maruz kalan cildimiz, toksin maddeleri emerek iltihabik reaksiyonlar gösterebilmektedir. iltihabik reaksiyonları önüne geçmek için cilt ve yüz bakımı düzenli olarak yaptırmak gerekir. Yüzde akne, siyah nokta ve gözenek büyümesi problemlerinin oluşmasının önüne geçmek için düzenli olarak cilt ve yüz bakımı yaptırmalısınız.

[dt_fancy_title title=”Yüz ve Cilt Bakımında Cilt Tipinin Önemi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Cilt tipi analizi, uygulanacak işlemlerin doğru ve yeterli miktarda ayarlanabilmesi için gereklidir.

Çok yağlı cilt tipine uygulanan bakım işlemi ile kuru bir cilt tipine uygulanan bakım işlemi kesinlikle aynı düzeyde olamaz. Bu noktada cilt tipi analizi yapılması doğru cilt bakımı uygulamaları için gerekli ve elzem ilk adım olarak kabul edilmelidir.

Yaşınız sosyal yaşantınız gün içerisinde Bulunduğunuz ortamda cildinize aldığınız toksin miktarı yapılacak olan cilt bakımı işleminin yoğunluğunu belirlemektedir.

Cilt bakımı standart bir uygulama değildir, her kişiye ve her cilde özel bir program çıkartılarak cilt bakımı yapılması gerekir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı