EstetikMezoterapi

Cilt Gençleştirmede Mezoterapi Uygulaması ve Etkisi

Cilt Mezoterapi
Cilt Mezoterapi

Mezoterapi, 1950’lerin başında Michel Pistor adlı bir doktor tarafından Fransa’da geliştirilen bir tekniktir. “Mezoderm” terimi, embriyolojide kullanılan bir terimdir ve embriyonun cildi ve kasları geliştirmeye devam eden katmanlarını belirtmek için kullanılır. Esasen mezoterapi, cildin ve kasın tedavisi anlamına karşılık gelir. Teknik başlangıçta, sadece kas ve ağrı bozukluklarının tedavisinde kullanılmıştır. Şu anda Mezoterapi, zayıflama ve selülit, saç dökülmesi ve estetik gibi birçok tıp dalında kullanılmaktadır.

Cilt gençleştirmede mezoterapi, cilt yüzeyinin hemen altına yerleştirilen az miktarda vitamin, mineral ve diğer ilaçların enjekte edilmesini içerir. Yaşlanma ve kuru cilt, hiperpigmentasyon, yara izi ve cilt yenilenmesi gibi çok çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Sadece söz konusu duruma göre enjekte edilecek ilaçların maddeleri değişmekte, her hasta için başka bir ilaç kokteyli hazırlanmaktadır. Örneğin; sivilce eğilimli ve yağlı bir deri için kokteyl, retinoik asit (A vitamini) ve çoklu vitamin içerebilir. Yaşlanan  bir ciltte, kokteyl ciltte dolgunlaştırıcı ve nemlendirici bir etki yaratmak için hyaluronik asit içerecektir. Bu uygulama normalde, en iyi sonuç için en az 3-5 tedavi serisi önerilir, ancak hasta ilk tedaviden sonra cilt dokusunda düzelme görmeye başlar.

MEZOTERAPİ TEDAVİSİ SONRASI VE ETKİSİ

Cilt  gençleştirmede kullanılan mezoterapi uygulamasının ardından cildinize enjekte edilen hyaluronik asitin sonucu olarak cildinizi pürüzsüz hissedeceksiniz. İlk seansta etkisini gösteren tedavinin etkisini arttırmak için daha fazla seans önerilmektedir. Uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. O durumlar ise şunlardır;

AHA (Glikolik Asit), BHA, benzoil peroksit, Retinol veya alkol bazlı cilt bakımı ürünleri kullanılmamalı

Tedaviden sonra makyaj yapılmamalı

İlk 24 saat egzersiz yapılmamalı

Saç kurutma veya saç boyama işlemleri olmamalı

İlk gün duş alınmamalı

Sıcak buhar banyosu gibi işlemler gerçekleştirilmemeli

Tedaviden 3 hafta sonra, cildinizin kendiliğinden gençleşmeye başladığını hissedeceksiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı