Estetik

Çatlak önleyici organik yağ karışımı

Gebelikte oluşan çatlakların önlenmesi için en çok merak edilen doğal çözümlerdir. Bebeğin ve annenin sağlığı açısından herhangi bir risk taşımadan, doğal yağlar sayesinde çatlak sorunlarını en aza indirger ve gebenin mutlu olmasını sağlar.

Çatlak oluşumu yalnızca fiziksel bir sıkıntı yaratmakla kalmaz nitekim çatlak oluşumu derinin gerilip yırtılması durumu olduğundan, can acıtıcı etkisi de vardır. Gerilen ve çatlayan bölge kaşınır ve hafif kanama gösterebilir. Bu da gebeyi hem rahatsız hem de mutsuz eder.

Gebelikte çatlak önlemenin doğal bir yolu var mı?

Evet var. Gebelikte oluşan çatlakların kesin bir şekilde önlenmesinin çözümü ABACIOĞLU KSM aracılığı ile sizlere ulaşıyor. (En ORGANİK ürünü aramak için zahmete girmeyin burada mevcut, tüm yağları orijinaldir.)

Peki, çatlak oluşumunu engellemek için hangi yağları kullanacaksınız?

Geleneksel olarak bilinen ve tavsiye edilen badem yağı çatlak önleme konusunda etkinliğini yıllardır ispatlamış olan bir yağ. Bununla birlikte hindistan cevizi yağı da içinde bulunan oleic asit sayesinde; cilde yenileyici, hücre besleyici yapısı ile tercih edilmekte.

Son olarak ana yağlardan biri de jojoba yağı. Jojoba yağı kolejen üretimini desteklemekle birlikte, cildimizin ürettiği sebum salgısına en yakın yağdır. Cildin esnemesine yardımcı olur.  Tercihe bağlı olarak esansiyel tıbbi lavanta ya da ıtır yağı da ekleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi, jojoba ve badem yağını lavanta ve ıtır ile karıştırarak gerilen bölgeye günde üç ya da dört kere masaj yaparak yedirmeniz çatlakların önüne geçmenin kesin çözümüdür. Çatlak oluşumunu engellemek için derinin çatlamasına sebebiyet veren, kuruma ve gerilme durumunun önüne geçmek gerekir.

Yani gerilen kilo alımıyla ve karnın büyümesiyle genişleyen derinin sürekli nemli tutulması gerekir. Bu organik yağlarla oluşturduğunuz karışım sayesinde oluşabilecek çatlaklara kesin çözüm elde etmiş olacaksınız.

Doğal yöntemler neden daha etkili?

Doğanın içinde her hastalığın ve her sorunun bir çözümü mevcuttur. Gebelik gibi bir durumda tek bedende yaşam sürdüren iki can olması ve her iki bedeninde bu birliktelikten hassaslaşması ile doğal olan yöntemlerin tercih edilmesi hem daha doğru hem de çok daha etkilidir.

Gebelikte çatlak önleyici doğal yağ karışımlarını ortalama 11. Haftadan itibaren kullanmaya başlamalı ve her gün3-4 kere masaj yaparak karın basen ve bacak içlerine uygulanmalıdır. Beslenmenize dikkat eder ve aşırı kilo almazsanız sonuç yüz güldürücü olacaktır.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı