Buz lazer

Buz Lazer

lacer

“İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Artık Çok Kolay”

Kıl kökleri üzerinde etkili bir uygulama olan buz lazer epilasyon uygulaması istenmeyen kıllardan kurtulmayı sağlayan acısız teknolojiye dayalı bir epilasyon tekniğidir. Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen ve sadece kadınların değil erkeklerin de tercih edebileceği bu yöntemdir.

En ince ve en zayıf tüylerde bile etkili olabilen bir uygulamadır.

Uygulamadan yaklaşık 3 ile 4 gün sonra tüyler ya da kıllar cildin yüzey bölümüne çıkmaya başlar. Kökünden ayrılarak yüzeye çıkan kıllar yaklaşık olarak uygulamadan 15 gün sonrasında dökülmeyi tamamlar.

Dökülme gerçekleştikten sonra 4 ile 6 hafta boyunca buz lazer epilasyon uygulaması yapılmış olan bölgede yeniden kıl ya da tüy çıkmaz. Yeni tüyler çıkmaya başladığında epilasyonun ikinci seansı gerçekleşir.

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Yaz Mevsiminde de Yapılabilir!

İkinci seansın ne zaman yapılacağı yani dökülen tüylerin ne zaman yeniden çıkmaya başladığı kişiye göre değişir. Genellikle ilk uygulamadan 7 ile 9 hafta sonra ikinci seans uygulanır. Ortalama olarak 4 ile 6 seans sonrasında ise uygulama yapılan bölgede artık istenmeyen tüyler ya da kıllar çıkmaz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için 4 ile 6 seans buz lazer epilasyon uygulamasının yapılması gerekir. Hormonal düzensizlik yaşayanlarda birkaç seans daha uygulama yapılması gerekebilir. Buz lazer epilasyon, klasik lazer epilasyon uygulamalarından farklı olarak yaz aylarında da gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle seanslara yaz mevsiminde ara vermek zorunda kalınmaz.

Buz lazer epilasyon işlemi için en doğru zaman kılların büyüme evresinde olduğu dönemdir. Kılların aktif büyüme ve gelişme evresinde olması, buz lazer epilasyon işleminden çok daha verimli bir sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Buz lazer uygulamasında, uygulama öncesinde işlem yapılacak bölge temizlenir. Ardından tüyler kısaltılır ve lazer işlemine geçilir.

Buz lazer uygulamasında lazer ışınları kıl folikülündeki pigmentlere ulaşır. Işınlar sayesinde kıl folikülleri etkisiz hale getirilerek kılın yeniden uzamaya başlaması önlenir. eskiden, lazer epilasyon uygulamalarında kızıl ya da sarı renkteki tüyler üzerinde büyük bir başarı elde edilemiyordu. Ancak buz lazer uygulaması ile hem kızıl ve sarı renkteki tüyler hem de ince formdaki tüyler üzerinde başarı sağlanabilmektedir.

[dt_fancy_title title=”Buz Lazer Kaç Seans Yapılıyor?” title_size=”h4″ title_color=”custom” separator_style=”disabled” custom_title_color=”#e54560″]

Yılın tüm mevsimlerinde buz lazer epilasyon işlemi yapılabiliyor. Buz lazer işleminin sağladığı bu avantaj sayesinde seanslara ara vermeden devam etmek mümkün olabilmektedir ve sonuç olarak daha kısa sürede gerekli tüm seanslar tamamlanarak epilasyon işlemi tamamlanabilmektedir.

Vücut bölgesindeki seanslar genellikle 4 ile 6 arasında değişirken yüz bölgesine uygulanan buz lazer epilasyon işlemi 5 ile 6 seans ile bitiriliyor.

Buz lazer ciltte asla bir tahrişe ya da lekelenmeye sebebiyet vermez. Sadece cildin hassasiyet derecesine göre hafif kızarıklıklar oluşabilir ve kısa sürede kızarıklıklar yok olur.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı