Estetik

Buz Lazerin Faydası Nedir?

Neden Buz Lazer Daha Çok Tercih Ediliyor?

Buz Lazerin Faydası Nedir?

Buz lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için en son teknolojidir. Bu işlem , pek çok yönüyle klasik lazer epilasyon tekniklerinden ayrılıyor. Epilasyon işlemi esnasında az da olsa hafif bir acı ve ağrı hissedilebilirken buz lazer epilasyon işleminde bu his minimum düzeye indirgenebiliyor. Dolayısıyla buz lazerin faydası nedir dendiğinde ilk akla gelen acısız bir epilasyon yöntemi olduğudur.

Ütüleme teknolojisi ile gerçekleştirilen lazer epilasyon işlemi, istenmeyen kıl köklerinin yakılması üzerine geliştirilen bir teknolojidir. Buz lazer epilasyon işleminde ise kıl kökleri donduruluyor. Donan kıl kökleri ölerek yeniden çıkması mümkün olmayan bir form kazanıyor. Buz lazer epilasyonun avantajları sadece acısız bir işlem olması değil.

Buz Lazer Avantajları Neler?

Buz lazer epilasyonun tercih edilmesi durumunda yaz aylarında da epilasyon işlemi yapılabiliyor. Bu yöntemin bir diğer avantajı da çok ince olan kıl kökleri üzerinde dahi etkili olabilmesidir. Kızıl ya da sarı renkte olan kıl kökleri üzerinde tam bir başarı elde edilebiliyor. Bu yönüyle her kıl tipine sahip olanlar ya da her cilt rengine sahip olanlar istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabiliyor.

Seans süresini kısaltıyor olması da bu işlemin avantajları arasında sıralanabilir. Tüm vücut epilasyon seansı dahi sadece 35 dakika içerisinde tamamlanabiliyor. Üstelik hassas bölgelerde dahi acı ya da ağrı hissedilmiyor. FDA tarafından onaylanmış olan bu uygulama cilt üzerinde tahrişe ya da lekelenme gibi sorunlara asla neden olmuyor.

Neden Buz Lazer Daha Çok Tercih Ediliyor?

Temiz ve pürüzsüz bir vücut görünümüne sahip olmak isteyenlere kalıcı bir çözüm sunan buz lazer epilasyon uygulaması, klasik lazer epilasyon işlemlerinden çok daha fazla tercih ediliyor. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen bu yöntem, pek çok yönüyle ciddi avantajlar sunabiliyor. Bu avantajlar arasında en çok ön plana çıkan ise acısız ve ağrısız bir işlem sunabiliyor olmasıdır.

Acısız bir epilasyon işlem ile istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak, erkekler için de cazip bir seçenek olabiliyor. Buz lazer epilasyonun en çok tercih edilen epilasyon tekniği olmasının bir diğer nedeni de yaz aylarında seanslara ara verme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor olmasıdır.

Uygulama yapılan alanın güneşten korunması gibi bir zorunluluk olmadığından seanslara ara vermeden yaz mevsiminde de buz lazer epilasyon gerçekleştirilebiliyor. Sıklıkla tercih edilen buz lazerin bir diğer avantajı da ince ve zayıf tüyler üzerinde etkili olabilmesidir. Klasik lazer epilasyon kızıl ya da sarı renkte olan tüyler ile çok ince tüyler üzerinde etkili olma yüzdesi bir hayli düşük.

Oysa bu yöntem ile en zayıf ve en ince tüylerle beraber açık renkteki kıl ve tüyler üzerinde de etkili olabiliyor. Bu yönüyle sadece vücut değil yüz bölgesinde istenmeyen tüylerden kurtulma noktasında da bu yöntemin daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı