Estetik

Buz Lazer

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyon işlemi için en doğru zaman kılların büyüme evresinde olduğu dönemdir. Kılların aktif büyüme ve gelişme evresinde olması, buz lazer epilasyon işleminden çok daha verimli bir sonuç alınmasını sağlıyor. En çok merak edilen hususlar arasında buz lazer nasıl uygulanır sorusu da mevcut. Uygulama öncesinde işlem yapılacak bölge temizleniyor. Ardından tüyler kısaltılıyor ve lazer işlemine geçiliyor.

Bu uygulamada lazer ışınları kıl folikülündeki pigmentlere ulaşıyor. Işınlar sayesinde kıl folikülleri etkisiz hale getirilerek kılın yeniden uzamaya başlaması önleniyor. Lazer epilasyon işleminde kızıl ya da sarı renkteki tüyler üzerinde büyük bir başarı elde edilemiyordu. Ancak buz lazer uygulamasında hem kızıl ve sarı renkteki tüyler hem de ince formdaki tüyler üzerinde başarı sağlanabiliyor.

Buz Lazer Kaç Seans Yapılıyor?

Yılın tüm mevsimlerinde buz lazer epilasyon işlemi yapılabiliyor. Buz lazer işleminin sağladığı bu avantaj sayesinde seanslara ara vermeden devam etmek mümkün olabiliyor ve sonuç olarak daha kısa sürede gerekli tüm seanslar tamamlanarak epilasyon işlemi tamamlanabiliyor.

Vücut bölgesindeki seanslar genellikle 4 ila 6 arasında değişirken yüz bölgesine uygulanan buz lazer epilasyon işlemi 5 ila 6 seans ile bitiriliyor. En çok merak edilen bir diğer soru da buz lazerin ciltte bir tahrişe neden olup olmadığıdır. Bu uygulama ciltte asla bir tahrişe ya da lekelenmeye sebebiyet vermez. Sadece cildin hassasiyet derecesine göre hafif kızarıklıklar oluşabilir ve kısa sürede kızarıklıklar yok olur.

Buz Lazer Ne Kadar Sürer?

Buz lazer epilasyon klasik lazer epilasyon tekniğinden çok daha kısa sürede tamamlanabilen bir uygulamadır. Daha geniş bir alan üzerinde etkili olması seans sürelerini yaklaşık % 50 oranında kısaltabiliyor. Elbette buz lazer ne kadar sürer sorusunun yanıtı, vücudun hangi bölgesine uygulama yapılacağı ve bu bölgedeki kıl yoğunluğu ile yapısı gibi faktörlere göre değişiklik gösterecektir.

Genel şekliyle klasik lazer epilasyon ile 1 saat süren bir uygulamanın buz lazer ile yarım saatte tamamlanabileceğini söylemek mümkün. İleri teknoloji yardımı ile geliştirilmiş olan ENEKA buz lazer epilasyon cihazı daha geniş alana atış yapabilen özel başlığı sayesinde seans sürelerini de kısaltıyor.

Buz Lazer ile Minimum Seans Süresi

Buz lazer uygulamasının en önemli özelliklerinde biri yaz aylarında da seansa devam edilebilmesidir. Bu yönüyle sadece seans süreleri açısından değil, yaz mevsiminde seanslara ara verilme zorunluluğunun olmaması yönüyle de buz lazer tekniği ön plana çıkıyor. Seansa 3 ila 4 ay ara vermeden devam ederek, çok daha kısa sürede tüm seansların tamamlanması ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olabiliyor.

Uygulama yapılan bölgenin güneşten korunmasına gerek kalmıyor. Aynı zamanda buz lazer epilasyon seanslarından hemen sonra, cilde özel bir bakım yapılması da gerekmediğinden, günlük hayatınızı aksatmadan tüm vücudunuz için bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Uygulamanın hemen sonrasında iş hayatınıza dönebilirsiniz. Seanslar için yaklaşık 1 saatinizi ayırmanız istenmeyen tüylerden kurtulmanız için yeterli olabiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı