Bölgesel Masaj

Bölgesel Masaj

bolgesel-masaj

Bölgesel masaj vücutta ihtiyaç duyulan bölgeye yapılan masajdır. Baş, boyun, ense, omuz, sırt, bel, kol ve bacak bölgelerine yapılır. Bu masaj türü yaygın olarak sorun olan bölgeyi tedavi etmek amaçlı uygulanmaktadır. Rahatsızlığın doktor tarafından teşhisinin konulmasından sonra gene doktor tarafından düzenlenen bir programa uyularak uygulanmaktadır.

Bölgesel masaj tedavisi kaslar üzerindeki özel noktalara basınç uygulanarak ve yumuşak dokulara da ovma hareketleri ile yapılır. Bu uygulama doktorlar tarafından önerilen fizik tedavinin devamı niteliğinde olabilir veya kişinin kaslarında zamanla oluşmuş olan sertliklerin yumuşatılarak kişinin dinlendirilmesi amacı ile de uygulanabilmektedir.

Çok çeşitli şekillerde uygulanabilen bölgesel masaj yapılırken uygulama yapılacak olan bölgenin açık olması yeterlidir. Masaj ihtiyacı duyulan alandaki sorunu iyi bir masör dokunarak anlayabilir, sorunun kaslarda mı yoksa damarlarda mı olduğunu anlayabilir ve bu problemleri sadece el yordamı ile bulabilir.

[dt_fancy_title title=”Bölgesel Masajı Kimler Yapabilir?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Bölgesel masaj terapistleri iyi bir eğitimden geçmiş olmalıdır ve masaj yapan kişinin lisansı bulunmalıdır. Bir sağlık kuruluşunda veya fizik tedavi merkezinde çalışan terapistlerin lisansını sormanız gerekmez çünkü bu tür yerler lisansı olmayan terapistlerle çalışmazlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi iyi bir terapist probleminizi el yordamı ile sadece dokunarak anlayabilir.

[dt_fancy_title title=”Bölgesel Masaj Hangi Rahatsızlıklarda Yaptırılabilir?” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Bölgesel masaj baş, ense, omuz, sırt, bacak, bel, boyun ve kol bölgelerine uygulanır ve buradaki sorunların giderilmesinde yardımcı olur. Bölgesel masaj yalnızca saydığımız bu bölgelerde tedavi veya dinlenme amaçlı olarak uygulanabilir.

Tedavi amaçlı uygulanan bölgesel masaj tekniği alternatif bir kaynak olarak kullanılabilir. Örneğin bacak ağrısı çekiyorsanız bacak masajı ile bacaklarınızdaki kan dolaşımı hızlanarak ağrılarınız hafifler.

Doktorunuz tarafından organize edilen plana göre düzenli bir şekilde devam edilen bölgesel masajlar ile tedavileriniz daha da çabuk bir şekilde sonuçlanabilir.Baş, boyun ve omuz masajları baş ağrısı, tutulmalar, gerginlik, boyun ve sırttaki ağrıların hafifletilmesi ve uykusuzluk sorunlarının giderilmesine yardımcıdır. Sırt ve boyun masajları sırttaki kasları gevşeterek ağrı ve tutulmaların önüne geçer, gerginliği azaltır, ağrıları hafifletir. Kol ve bacak masajları ise yorgunluğu alır ve ağrıları hafifletir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı