Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

bolgesel-incelme

Bölgesel zayıflama özellikle yaz ayları yaklaştığında tercih edilen işlemlerden biridir. Bölgesel zayıflama ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay bir kilo azaltma yöntemi olmadığıdır. Bölgesel zayıflama belli bölgelerde birikmiş olan yağın azaltılması ve fiziksel şeklin bir kalıbı oturtulması amacıyla kullanılan yöntemlere verilen genel bir isimdir. Her bireyin farklı bir anatomisi olduğu için her bireyde farklı bölgeye müdahale gerekebilir.

[dt_fancy_title title=”Bölgesel zayıflama nedir?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Yağ birikimi olan bölgelerdeki yağın azaltılması işlemine bölgesel zayıflama denir. Yağlanmaya genetik, içsel veya dışsal faktörler sebep olabilir. Vücutta eşit bir şekilde dağılmayan yağlar bazı alanlarda gereğinden fazla depolanır. Spor ve diyetle istenilen ölçüde kurtulunamayan yağlardan bölgesel zayıflama yöntemi ile kurtulmak mümkündür.

Bölgeden uzaklaştırma işlemi

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tamamında istenmeyen bölgede biriken yağ hücrelerinin eritilerek ya da parçalanarak bölgeden uzaklaştırılması sağlanır. Bölgesel zayıflama işlemi uygulandıktan sonra diyet veya spor yapılması gerekmektedir. Yağlar parçalandığı için depolanan bölgeden daha kolay bir şekilde atılır.

Tavsiye edilen yöntem, bölgesel yağlanma problemi yaşayan hastanın diyet ve spor yaparak vücudunu şekillendirdikten sonra işleme tabi tutulmasıdır.

[dt_fancy_title title=”Bölgesel Zayıflamada Uygulanan Metotlar” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Temel olarak iki ayrı grupta bölgesel zayıflama metotları değerlendirilir.

İnvazif metotlar

Non-invazif metotlar: Bu metotlar girişimsel ve cerrahi metotlar olarak bilinir, Non-invazif metotlar ise cerrahi olmayan girişimsel metotlardır.

Cerrahi metotlar: Liposuction, Mezoterapi, Lazer Lipoliz

Cerrahi olmayan metotlar: Pressoterapi, Lenf Drenaj Masajı, İnfrared, Kavitasyon, Cyrolipoliz, Ozon Sauna gibi yöntemlerdir.

Her hastanın anatomisi farklı olduğu için farklı yöntem uygulanması uzman doktorun görüşüne bağlıdır. Hastaların bölgesel zayıflama işlemlerinde ilk önce bilinmesi gereken bölgesel zayıflama işlemi ile direk kilo kaybı beklemenin yanlış olduğudur.

Yağların parçalanması ve vücuttan atılmanın kolaylaştırılmasına dayanan bölgesel zayıflama işlemleri diyet ve sporla desteklenmediğinde beklenilen etkiyi oluşturmayabilir.

Bölgesel zayıflama işlemi, tek seanslık bir uygulamadır. Aşırı yağ dokusuna sahip hastalarda 3 seansa kadar uygulama yapılması mümkündür.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı