Bölgesel Dolgu

Bölgesel Dolgu

İlerleyen yaşlarda özellikle yüzde bulunan yağ dokularında hacim azalarak yaşlanma belirtileri görülür. Yağ dokularında hacim kaybolmaya başladığında kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar ancak kırışıklıkların ortaya çıkması sadece yaşlılık belirtisi olarak algılanmamalıdır. Kişinin genetik özellikleri ve fazla mimik kullanması gibi durumlar da kırışıklıklara sebep olmaktadır. Yaşlılıkla birlikte yüzün orta bölgesinde çökme olur, yanak ile alt göz kapağı arasında ve yanak ile dudak arasındaki olukta uzama ve derinleşmeler görülür. Dudak kenarında aşağı doğru kıvrılmalar başlar. Erken yaşlanma evrelerinde yüz ve boyun da oluşmaya başlayan çökme ve kırışıklıklar için cerrahi operasyonlarla bu bölgelere yağ ve doku enjeksiyonu yapılır.

Bu dolgular için hyaluronik asit içeren maddeler kullanılır hyaluronik asit vücut bağ dokusunda doğal olarak zaten bulunan bir maddedir, bu sebeple alerjik reaksiyon riski çok azdır.

Medikal estetik alanında en fazla talep gören uygulamalardan biri olan hyaluronik asit içerikli bölgesel dolguların; yüzde bulunan ince çizgi ve kırışıklıkların yok edilmesi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilip dudakların dolgunlaştırılması ve yüzde lift etkisinin oluşturulması gibi pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Dolgu botoks uygulaması ile birlikte kullanılabilmektedir. Sadece dolgu enjekte edilmesi durumunda etkisi 6 ile 18 ay arasında değişir.

[dt_fancy_title title=”Bölgesel Dolgu Nerelere Yapılır?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Bölgesel dolgu uygulaması 15-20 dakika içerisinde yapılan ve hemen ardından günlük hayatınıza problem yaşamadan devam edebileceğiniz bir uygulamadır.

 

Genellikle yüz ve boyun bölgesinde uygulana bu yöntem hiçbir risk içermemektedir. Zaten vücut bağ dokularında doğal olarak kullanılmakta olan maddeler kullanıldığı için alerjik reaksiyon yaşama durumu söz konusu değildir.

Bölgesel Dolgu Fiyatları Nedir?

Uygulamanın fiyatı dolgu enjekte edilecek olan bölgenin yerine ve enjekte edilecek olan dolgu miktarına göre değişmektedir.

[dt_vc_list dividers=”false”]Bölgesel dolgu uygulaması yapılan bölgeler şu şekildedir;

  • Burun kenarından başlayıp dudak kenarlarına inen çizgiler
  • Dudak kenarlarından başlayıp aşağı doğru inen çizgiler
  • Dudak üstünde bulunan ince çizgiler
  • Derinleşmiş yara ve sivilce izleri
  • Gözaltlarında oluşan çöküklüğün doldurulması
  • Dudak dolgunlaştırma
  • Çene hattını netleştirmek
  • Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi
  • Yanakların belirginleştirilmesi
  • Yaşlanma ile kaybolan yüz hacmini tekrar oluşturarak lift etkisi oluşturmak

[/dt_vc_list]

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı