Ben Tedavisi

Ben Tedavisi

Ben-Tedavisi-Ameliyati

Herkesin cildinde bulunan kahverengi veya siyaha yakın yuvarlak lekelere “ben” denilir.

Doğuştan var olanlar ve ilerleyen yıllarda ortaya çıkan benler olabilmektedir. Sorun çıkarmadıkları takdirde benler zararlı kabul edilmezler ancak yüz bölgesinde olduklarında bireye sıkıntı verebilmektedirler. Özellikle büyük boyutta ve çıkıntılı forma sahip benlerin kötü bir görünüme neden olması bireyi rahatsız eder.

[dt_fancy_title title=”Benler Neden Oluşur?” title_size=”h2″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]

Ben oluşumu tamamen genetik yapı ile alakalıdır. 100’den fazla ben barındıran ciltlerin cilt kanseri geliştirme riski daha yüksektir. Güneş ile temas cildin hassasiyeti ten rengi Ben oluşumunu etkileyen faktörler arasındadır.

Yüz bölgesinde meydana gelen benler aldırılabilir mi?

Bireyi rahatsız ediyorsa estetik olmayan bir görünüme sebep veriyorsa ve cilt kanseri riski taşıyorsa benler aldırılabilir.

Lazerle ya da cerrahi müdahale yöntemi ile alınabilen ben alımı işlemi, 5 ile 10 dakika arasında süren bir müdahale işlemi gerektirir.

İşlemin uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

[dt_fancy_title title=”Benler Hangi Durumda Sorun Yaratır?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]

Cilt kanseri faktörü değerlendirildiğinde aslında es geçilmemesi gereken bir detay olduğu göze çarpar.

Cilt kanseri riski taşıyan benler boyut ve renk açısından farklılık gösterir ve vücudunuzda bulunan tüm benleri gözlemlemeniz erken tanı ve teşhis açısından önemlidir.

Benlerinizin rengi aniden koyulaştı ise, çapları 0.5 santimetreden büyük ve hızlı büyüme eğilimi gösteren benlere sahipseniz, üst yüzeyi kabararak yükselen benler tespit ettiyseniz ve sınırları tam olarak belirgin olmayan benler gözlemlediğinizde mutlaka bir cilt doktoruna başvurmanız önerilir.

[dt_fancy_title title=”Ben Tedavisi Acı Verir mi?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_color=”accent”]

Lokal anestezi yöntemi ile gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için acı ve ağrı hissedilmez. İşlem lazer destekli uygulamalar sayesinde yapılacaksa yine mahallî anestezik kremler uygulanır ağrı ve acı hissi de aktive edilir.Benin alınmasından sonra hafif bir yara izi kalabilir bunun rahatsız edici boyutta olmaması için estetik dikiş uygulanmaktadır.

Ben aldırma işleminin herhangi bir riski bulunmamaktadır işlem sırasında hafif bir şekilde kanama gözlemlenebilir ancak bu kanama kolay durdurulabilir bir kanamadır. Birkaç gün içerisinde işlemin gerçekleştirildiği bölge kaybolacak kızarıklık ya da kaşıntı meydana gelmesi normaldir. İşlem sonrası yangı görülme riski oldukça düşüktür.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı