Ayak Refleksoloji Masajı

Ayak Refleksoloji Masajı

Ayak-Masajı-ve-Refleksoloji

Refleksoloji masajının kökeni uzak doğuya dayanmaktadır. Bu masaj vücuttaki gerilimi almaktadır ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi olarak kullanılmaktadır. Ayak refleksoloji masajı yapılırken ayakta bulunan belirli noktalara baskı uygulanarak yapılır.

Tüm beden ve ayak için en etkili masajlardan biri olan refleksoloji masajı 5000 yıllık bir geçmişe sahiptir ve ilk uygulanan yer Çin’dir.

Bu masaj ile sadece ayaklarınızda bulunan problemlerden kurtulup rahatlama sağlanmaz, tüm vücuttaki stres ve gerginlikte hafifleme sağlanır.

Ayaklarda bulunan sinirler tüm vücuttaki bulunan organları temsil eder ve vücudun her bölgesine bu sinirler aracılığı ile sinyaller gönderilir bu sayede tüm vücutta bir rahatlama gözlenir.

Ayak Refleksoloji Masajı Nasıl Uygulanır?

Ayak tabanında bulunan refleks noktalarına terapist parmakları veya ahşap bir çubukla baskı uygular. Vücutta bulunan ve sorunu olan herhangi bir bölgeye ulaşan sinirlerin bulunduğu noktalara basınç uygulanırken hasta biraz acı veya ağrı hissedebilmektedir.

Seans süresince ayakta bulunan tüm refleks noktalarına tek tek basınç uygulanarak uyarılmaktadır. Hasta bu esnada rahat bir şekilde oturarak ayaklarını bir tabureye uzatır.

[dt_fancy_title title=”Refleksoloji Masajının Faydaları” title_align=”left” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Bu masaj ile tüm vücuda masaj yapılmış gibi bir rahatlama sağlanmaktadır. Kan dolaşımı artarak sinir sistemi rahatlamaktadır.  Ayak refleksoloji masajı uygulatan kişiler büyük bir dinlenme hali yaşamaktadırlar. Ayrıca bu masaj ile enerji akışı dengelenerek uyku kalitesi artırılmaktadır. Vücuttan toksinlerin atılmasını kolaylaştıran bu masaj aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.Pek çok hastalığın tedavisinde yardımcı bir yöntem olan ayak refleksoloji masajı; stres, anksiyete bozuklukları, panik atak, depresyon, uykusuzluk, bel ve boyun fıtığı, otizm, felç, migren, hormonal sorunlar, romatizma, astım, hazımsızlık, adet dönemindeki ağrılar gibi pek çok hastalık ve problemin giderilmesine ve tedaviden olumlu yanıt alınmasına yardımcı olmaktadır.

[dt_fancy_title title=”Kimler Yaptıramaz?” title_align=”left” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Ayak refleksoloji masajı gebe kadınlarda özellikle ilk 6 ay içerisinde bulunan gebelerde, kanser hastalarında, damar tıkanıklığı problemi yaşayan hastalarda, varis sonunu olan ve şeker hastalığı olan kişilerde yapılması uygun görülmeyen bir masajdır.

Masaj Yaptırırken Dikkat Edin!

Ayrıca bu masajı eğitim almamış, anatomi ve fizyoloji bilgisi bulunmayan kişilerin yapması sakıncalıdır, fayda görmek yerine daha büyük sorunlar oluşabilir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı